Foto no privātā arhīva

Vēlos atbrīvoties no liekajiem kilogramiem: ar ko sākt? Uztura speciālistes ieteikumi 0

Vai es varu ēst miltu izstrādājumus, ja vēlos zaudēt svaru? Vai taisnība, ka pēc plkst. 18.00 labāk neēst? Cik efektīvas ir ātrās diētas, kas sola ātru rezultātu? Šie un citi jautājumi parasti ir aktuāli cilvēkiem, kuri vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem vai uzlabot ikdienas ēšanas paradumus. Atbildes portālam LA.LV sniedz Anita Baumane, sertificēta uztura speciāliste “Veselības centru apvienībā”, sertificēta sporta speciāliste Siguldas Sporta centrā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Lasīt citas ziņas

Cilvēks vēlas zaudēt svaru – ar ko sākt?

Pirmkārt, jāatceras, ka Annai nederēs tas pats, kas Ilzei. Liekā svara iemesli var būt dažādi. Tas var būt haotisks, nesabalansēts uzturs, nepietiekamas fiziskās aktivitātes, 2. tipa cukura diabēts, problēmas ar vairogdziedzeri vai ģenētiskais faktors. Sievietēm liekais svars var rasties premenoponozes laika, hormonu disbalansa rezultātā. Tas, ko es vēlos uzsvērt – nav būtiski skatīties uz cilvēku vizuāli, jo svars var būt normāls, bet analīzēs var uzrādīties kaut kas cits, piemēram, paaugstināts holestarīns, urīnskābe u.c. novirzes no normas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galvenais nemeklēt informāciju “Google”. Arī drastiskas badošanās, kas sola lieliskus rezultātus un pieejamas internetā, nav uzticamas. Svars varbūt tiks zaudēts, bet tikpat ātri nāks atpakaļ, jo tas tiks zaudēts nevis tikai uz tauku, bet arī muskuļu masas rēķina.

SAISTĪTIE RAKSTI