Foto: pexels.com

6 ieteikumi gudrai ūdens dzeršanai skriešanas laikā 0

Maratonu laiks ir oficiāli atklāts un skrējienu sērijas turpināsies līdz pat vēlam rudenim. Šo fizisko aktivitāšu laikā organisms zaudē daudz šķidruma, tādēļ īpaši svarīgi atjaunot nepieciešamās rezerves. Sporta treneris Helmuts Rodke kopā ar dabīgu minerālūdeni “Mangaļi” iesaka 6 vērtīgus padomus, kurus ievērojot ķermenis ātrāk uzņems enerģiju, kā arī uzlabos fizisko veiktspēju.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Lasīt citas ziņas

1. Skrējiena laikā jāuzņem vēss ūdens
Mūsu galvenais uzdevums ir piegādāt organismam ūdens rezerves, kuras izsviedrēt. Vēss ūdens ķermeni atdzesēs ātrāk, kā arī veicinās vielmaiņas procesus. Šķidrums jāuzņem vienmērīgi, maziem malciņiem, lai nerastos smaguma sajūta kuņģī, kas savukārt var ietekmēt pašsajūtu un sportisko sniegumu.

2. Izjūtot slāpju sajūtu, ķermenis jau ir atūdeņojies
Fiziskā slodze mēdz apslāpēt rīkles slāpju receptorus, tādēļ bieži slāpju sajūtu konstatējam tikai tad, kad ķermenī ūdens jau trūkst. Skrējiena dienā ieteicams padzerties gan pirms starta, gan uzreiz pēc skrējiena, savukārt sportošanas laikā vadīties pēc pašsajūtas. Treniņos vērtīgs paradums ir nedaudz padzerties un censties notestēt savu slāpju līmeni, lai maratona vai garākas distances dienā nekļūdītos ar uzņemtā ūdens daudzumu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto – Shutterstock

3. Izvēlies ūdeni, no kura spēj “padzerties”
Mūžsenais jautājums – labāk lietot gāzētu vai negāzētu ūdeni? Tas ir gaumes jautājums – izvēlies to, no kura spēj padzerties. Ja kuņģis ir jūtīgāks, ieteicams lietot ūdeni bez gāzes, jo burbulīši vēderā var radīt diskomforta sajūtu.

4. Minerālvielām dzeramā ūdens sastāvā ir liela nozīme
Ūdens sastāvā jābūt dažādām minerālvielām, piemēram, kalcijs, kālijs, nātrijs un magnijs nodrošina šūnu darbību, uzlabo sirdsdarbību, atgriež enerģiju, kā arī aktivizē koncentrēšanās spējas, kas ir vieni no galvenajiem priekšnoteikumiem augstvērtīga rezultāta sasniegšanai.

5. Ar uzņemtā šķidruma daudzumu nedrīkst pārspīlēt
Izdzertā ūdens apjoms ir atkarīgs no daudziem blakusfaktoriem – skriešanas tempa, distances garuma, laika apstākļiem u.c. un ir ļoti individuāls. Taču būtiski atcerēties, ka pārmērīga ūdens lietošana var ne tikai kaitēt organismam, bet pat apdraudēt dzīvību. Noteikti jāseko līdzi sajūtām un nav jāspiež sevi dzert pēc iespējas vairāk.

6. Sniegumu var ietekmēt pat neliels ūdens trūkums organismā

Organisms uz ūdens trūkumu reaģē daudz izteiktāk, kā uz citu barības vielu nepietiekamību. Zaudējot tikai 2% ķermeņa šķidruma, veiktspēja var samazināties līdz pat 25%. Neatkarīgi no tā, vai esi elites sportists vai skriešana ir tikai nedēļas nogales aktivitāte, dzeramais ūdens fiziskās slodzes laikā ir būtisks, ja vēlies trenēties efektīvi un justies labi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.