Foto – Shutterstock

3. Ātra nogurdināmība 0


Ātra nogurdināmība var būt hormonālā disbalansa pazīme, it īpaši, ja cilvēks miegam atvēl pietiekamu laiku, bet pamostas jau ar noguruma sajūtu. Tas var notikt saistībā ar to, ka mainās kortizola, kas izstrādājas stresa un pārdzīvojumu situācijās, līmenis.

4. Slikts garastāvoklis

Nomāktību un sliktu garastāvokli, kā arī aizkaitināmību, paaugstinātu trauksmi un depresiju daļēji var izraisīt traucējumi vairogdziedzera darbībā un paaugstināts tireotropā hormona līmenis hipotireozes jeb vairogdziedzera hormonu nepietiekamības organismā dēļ.

5. Bezmiegs un saraustīts miegs

Miega traucējumi bieži parādās sievietēm menopauzes laikā. Bezmiegs un saraustīts miegs var rasties nopietnu hormonālā līdzsvara izmaiņu dēļ.

6.Pārmērīga svīšana

Arī pārmērīga svīšana var liecināt par hormonu līdzsvara traucējumiem. Karstuma viļņus un svīšanu naktī var izraisīt endokrīnās sistēmas darbības traucējumi, kā rezultātā samazinās vai palielinās serotonīna izstrādāšanās.

7. Problēmas ar gremošanu

Gremošanas traucējumus var izraisīt triju kuņģa un zarnu trakta hormonu – gastrīna, sekretīna un holecistokinīna – disbalanss. Šie hormoni palīdz stimulēt gremošanu, bet to izstrādes traucējumi izsauc kuņģa un zarnu trakta darbības problēmas.

8. Tieksme pēc saldumiem

Vēl viena hormonālā disbalansa pazīme – pārmērīga tieksme pēc saldumiem, kuru var izraisīt traucējumi vairogdziedzera darbībā.

9. Matu izkrišana

Pārmērīgas matu izkrišanas iemesls var būt testosterona un dihidrotesterona līmeņa traucējumi organismā.

Avots: you-journal.ru

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.