Homeopāti aicina izvērtēt, vai potēties pret ērču encefalītu. Bet ko darīt slimniekiem? 0

Zināms, ka vairums tradicionālo ārstu atbalsta potēšanos pret ērču encefalītu un ārstus, kuri saviem pacientiem ļauj pilnu brīvības izvēli potēties vai nepotēties, vai uzsver pošu komplikācijas, nosoda – viņi neesot redzējuši, kādi ir slimības mocītie.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Ārsti homeopāti nereti ir starp tiem, kuri vairāk runā par vakcinācijas riskiem un aicina izvērtēt abas iespējas – potēšanās un nepotēšanās – vai pat iesaka nepotēties pret dažādām slimībām. Skaidrs, ka arī viņu pacienti var saslimt ar ērču encefalītu. Ko tad homeopāti piedāvā saviem pacientiem, ja tomēr kāds ir saslimis? Un ko par vakcinēšanos tieši pret ērču encefalītu spriež mūsu uzrunātie homeopāti Inguna Vecvagare, Santa Liepa un Edgars Mednis?

Uzziņai – šogad līdz jūnija beigām konstatēti 17 ērču encefalīta gadījumi.

Homeopātiem jābūt tikai ārstiem

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms atgādināsim, ka Latvijā homeopāti nav nekādi “kaktu speciālisti ar kursiņu izglītību.” Homeopātija tiek raksturota kā terapeitiska ārstniecības metode. Jebkura saslimšana, kuru klasiskajā medicīnā ārstē ar noteiktu medikamentu, pakļaujas arī homeopātiskai ārstēšanai. “Vienalga, vai tas ir ērču encefalīts, pneimonija, urīnceļu iekaisums u.c. saslimšanas, kuru ārstēšanai nepieciešama terapeitiska palīdzība, var ārstēt arī homeopātiski,” skaidro homeopāte un Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente Inguna Vecvagare.

Pasaulē homeopātijā var praktizēties gan cilvēks ar ārsta diplomu, gan arī bez tā. Savukārt Latvijā par homeopātu var strādāt tikai speciālists ar augstāko medicīnisko izglītību, tas ir – ārsts. “Ērču encefalīts sākotnēji ir akūta saslimšana, kurai ir pietiekami ilgs inkubācijas periods, un cilvēks var slikti justies, nesaprotot, kas īsti ar viņu notiek. Šis ir viens no gadījumiem, kad es kā Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente uzstāju, ka homeopātiem ir jābūt tikai ārstiem,” pauž I.Vecvagare.

Homeopātam diagnoze jānoskaidro tāpat kā jebkuram citam ārstam. Atnākot pie homeopāta, pacientam tiek uzdoti vairāki jautājumi, sākot ar to, kāda ir viņa pašsajūta, par ko viņš sūdzas – kādas sāpes izjūt, kāds ir viņa dzīvesveids, ēšanas paradumi, iepriekšējās saslimšanas u.c. Vizīte pie homeopāta neilgst vien 15 minūtes, tā var ilgt stundu un ilgāk. Homeopātijas praksē katram pacientam tiek veltīta individuāla ārstniecības pieeja.

Viena saslimšana, bet katram savs preparāts
I. Vecvagare stāsta, ka homeopātisko preparātu atbilstību cilvēkam nešķiro ne pieaugušajos, ne bērnos. Vienīgais noteicošais faktors – simptomātika. “Vienalga, vai tas ir jaundzimušais, kuram ir tikai pāris stundas, vai pieaudzis cilvēks. Galvenais, lai ir profesionāls ārsts, kurš spēj nolasīt un savākt informāciju, tālāk nozīmējot nepieciešamo ārstēšanu.”

Homeopātiskajā ārstniecībā preparāti tiek izvēlēti nevis pēc diagnozes, šajā gadījumā – ērču encefalīta, bet pēc simptomiem, kādi radušies konkrētajam cilvēkam. Ģimenes ārste un homeopāte Santa Liepa skaidro: pirmkārt, jākonstatē, kāda ir slimības stadija – vai tā ir ērču encefalīta sākuma stadija, aktīvs norises vai beigu periods, kādas ir pacienta blakusslimības, kādas zāles tiek lietotas. “Tikai tad, kad noskaidroti visi šie jautājumi, varam pateikt, vai noteiktajā saslimšanas gadījumā varēs palīdzēt tikai ar homeopātiju, jo dažkārt papildus jāizmanto arī vēl klasiskās medicīnas medikamenti.”

Reklāma
Reklāma

“Encefalītam ir konkrēti simptomi, piemēram, galvassāpes, slikta dūša u.c. Bet katram pacientam galvassāpes būs dažādas. Atkarībā no tā, kāds ir simptomu kopums, atrod individuālo preparātu. Tādēļ, ja tiek piemeklētas homeopātiskas zāles, tās katram cilvēkam būs citādākas,” stāsta S. Liepa.

Arī I. Vecvagare atzīst, ka jebkuras saslimšanas gadījumā noteicošās būs pacienta sūdzības un simptomu kopums, kuru noskaidrojot tiks atrasts piemērots preparāts pacienta ārstēšanai. “Ja tiek atrasts pareizais preparāts, saslimšanā vērojams uzlabojums pāris stundu laikā. Novērojot pacientu, redzam, ka viņa stāvokļa uzlabošanās notiek ātri. Mums ir iedotas noteiktas stundas, kurās, dodot preparātu, varam lemt, vai mēs varam to atļauties, vai organisms “atbild” šim preparātam. Svarīga ir ārsta taktika un profesionalitāte, prasme izvērtēt, kā notiks ārstēšana.”

S. Liepa piebilst, ka tikai ar homeopātijas palīdzību slimības komplikācijas iespējams izārstēt vien noteiktai cilvēku grupai: “Veseliem cilvēkiem, kuriem nav blakusslimību, kuri nav lietojuši medikamentus, kuriem ir skaidri slimības simptomi. Rezultāts atkarīgs no dažādiem faktoriem.”
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.