Kā uzlabot pašsajūtu pēcsvētku dienā? Kādos gadījumos tomēr nepieciešams saukt “ātros”? 5

Kā tikt galā ar veselības problēmām, kuras varam just pēc svinībām – pēc Līgo vakara un nakts, tostarp pārmērīgas alkohola lietošanas?

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbildi uz šo jautājumu sniedza Ainis Dzalbs, ģimenes ārsts, Latvijas lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis.

Likumsakarīgi – viņš norāda, ka visupirms jau vajadzētu izvērtēt tradīcijas un šo svētku būtību – kāpēc mēs svinam. Diezin vai alkohola lietošanai vajadzētu būt centrālajam notikumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir neskaitāmas citas lietas, ko darīt svētkos. Varam iet dabā, satikt draugus, tērpties tautastērpos, pavadīt laiku kopā, dziedāt dziesmas, kurināt ugunskuru.

Vienlaikus gan arī skaidrs, ka svētkos ir pieļaujami izņēmumi – tostarp samērīga gardumu baudīšana un alus, taču ārsts rosina ievērot samērīgumu un pasākumu svinēšanas kultūru.

Noderīgs ieteikums: alkohola lietošanas laikā paralēli vēlams dzert daudz šķidruma, labākajā gadījumā – ūdens. Uz vienu alus kausu viens ūdens kauss un pašsajūta nākamajā rītā būs laba. Tas, ka nākamajā rītā ir slikti, saistīts ar saindēšanos ar alkoholu, ko iespējams mazināt, papildus dzerot daudz šķidruma.

Kādos gadījumos tomēr ir jāsauc “ātrā palīdzība” un kad ir patiešām pamats sākt uztraukties par savu pašsajūtu pēc svētkiem?

Ārsts brīdina, ka iespējamās problēmas var rasties vairākās jomās.

– Centrālajā nervu sistēmā – ja sākas apziņas traucējumi, nervu lēkmes, ir jāvēršas pēc palīdzības.
– Sirds un asinsvadu veselībā – alkohols toksiski iedarbojas uz sirdi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, tāpēc, ja jūtami sirdsdarbības traucējumi, sirds kūleņo, reibst galva, arī var būt nepieciešama mediķu palīdzība.
– Toksiska iedarbība uz zarnu traktu – ja ir smaga vemšana, kuņģa vai zarnu trakta asiņošana, būs jāsazinās ar mediķiem.

Bet kopumā – ja rītā pēc svētkiem cilvēks spēj normāli funkcionēt, lieto pietiekami daudz šķidruma, pārvietojas bez grūtībām, “ātrā palīdzība” nebūs nepieciešama.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.