Kanēlis – garša salda, asa, sūra; izmanto augļu un šokolādes desertos, konditorejas izstrādājumos, austrumnieciskos rīsu, lēcu un dārzeņu (kāpostu, ķirbju, tomātu) ēdienos, pievieno žāvētiem augļiem, arī karstvīnam. Foto-Shutterstock

Kanēlis kopā ar medu ir efektīvāks. Noder, ja zems asinsspiediens 0

Ājurvēda ir Senās Indijas medicīnas zinātne – galvenajām vēdām pakārtota zinātne, kas pazīstama jau vairāk nekā 5000 gadu. Arī Latvijā ir daudz šīs veselības mācības piekritēju un praktizētāju. Viens no tādiem ir Mārtiņš Geida, kurš pats strikti ievēro gan vēdās ieteikto dienas režīmu, gan veselīga uztura pamatprincipus. Šoreiz ieklausīsimies viņa viedoklī par garšaugiem un garšvielām.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā
Lasīt citas ziņas

Arī kanēlis ir karsējošā garšviela. Ja sākusies saaukstēšanās, kad izdalās daudz gļotu (labākas šajā gadījumā būs fenheļasēklas) un ir augsta temperatūra, kanēli var lietot, tikai ne vakarā, citādi acis būs kā bļodas un nevarēs aizmigt. Ja kanēli jaucam kopā ar medu, tas noteikti iedarbosies daudz stiprāk, nekā esam zinājuši un gaidījuši, un būs liela pārslodze, kuru kāds normāls mūsdienu mākslīgais cilvēks var arī neizturēt.

Kanēlis uzlabo asinsradi, ceļ spiedienu, to lieto anēmijas gadījumā. Garšviela kalpo kā dziedniecisks līdzeklis, ja to lieto atsevišķi no visa pārējā. Ilgstoši termiski apstrādājot, zūd ārstnieciskā iedarbība, jo lielais karstums atņem daļu prānas. Tieši tādēļ ēdienam garšvielas pievieno gatavošanas beigās. Ārstnieciskos nolūkos garšvielas jālieto atsevišķi – kā pulveris, uzlējums, tēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raksts no izdevniecības “Lauku Avīze” grāmatas “400 veselības augi Latvijā”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.