

Dekompresijas sprādziens
Nāve vakuuma iedarbībā iestājas tad, kad dehermetizējas īpašā kamera vai pārplīst skafandrs. Kad iekšējais gaisa spiediens strauji pazeminās, gaiss plaušās izplešas un sarauj gāzu apmaiņas audus. Situāciju pasliktina tas, ja upuris panikā vēl arī aizmirsīs veikt izelpu pirms dekompresijas vai mēģinās vispār aizturēt elpu. Tad skābeklis sāk izplūst no asinīm un plaušām.
Pagājušā gadsimta 50. gados veiktie eksperimenti ar suņiem apliecināja, ka 30–40 sekundes pēc spiediena samazināšanās dzīvnieku ķermeņi sāka uzpūsties un tikai āda sargāja tos no “pārplīšanas”.
Vispirms sirds darbība kļūst biežāka, bet tad strauji samazinās. Asinīs veidojas ūdens tvaiku burbuļi un sāk ceļot visā cirkulācijas sistēmā, tādējādi apgrūtinot asins plūsmu. Aptuveni minūtes laikā asins pārstāj efektīvi piedalīties gāzu apmaiņas procesā.
Ar dekompresiju saistītos nelaimes gadījumos izdzīvojušie cilvēki galvenokārt ir piloti, kuru lidmašīnas dehermetizējušās. Un viņi pauduši par asām sāpēm krūtīs un nespēju veikt ieelpu. Aptuveni 15 sekunžu laikā viņi zaudējuši samaņu.
Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.