Foto – Shutterstock

Kā norūdīties tā, lai nerastos aukstumpumpas un labais efekts nepazustu 0

Ja rudeņos viegli ķeras klāt vīrusi un bieži uzmetas aukstumpumpas, pienācis laiks rūdīties, jo patlaban ir visvairāk iespēju to darīt brīvā dabā.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu 142
Lasīt citas ziņas

Vasarā ir visaugstākā gaisa temperatūra, tāpēc vieglāk ievērot pakāpeniskumu, kas ir ļoti svarīgi, lai mēģinājumi stiprināt organisma aizsargspējas nebeigtos ar saaukstēšanos.

Vienkāršākais norūdīšanās veids ir staigāt basām kājām pa rasu, ūdeni, smiltīm, oļiem un čiekuriem. Pēdās ir daudz refleksogēno punktu, tāpēc tiks stimulēti visi orgāni, turklāt uzlabosies asinsrite un vielmaiņa pašās pēdās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts, medicīnas zinātņu doktors, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Ints Zeidlers iesaka rūdīšanos sākt pakāpeniski un brīdina, ka, pārslogojot organisma pielāgošanās mehānismus, vieglākajā gadījumā parādīsies aukstumpumpas, taču nepaveicoties var iedzīvoties pat tik nopietnā kaitē kā plaušu karsonis.

Hronisku slimību gadījumā iepriekš ieteicams konsultēties ar ārstu un izvērtēt veselības stāvokli. Nedaudz paaugstināts asinsspiediens nav šķērslis, lai rūdītos, taču, ja ir izteikta hipertensija un jau piedzīvots insults vai infarkts, tas jādara uzmanīgi un pakāpeniski. Nedrīkst ignorēt elpošanas sistēmas slimības un alerģiju pret ziedputekšņiem.

Norūdoties tiek spēcinātas visas organisma sistēmas, tāpēc tas spēj vieglāk pretoties apkārtējās vides mainīgajiem un nelabvēlīgajiem faktoriem. Vēsa ūdens ietekmē asinsvadi sašaurinās un pēc tam paplašinās, tādējādi tonizējot visu organismu. Norūdīšanās stabilizē nervu sistēmu. Smadzenēs izdalās labsajūtas hormoni, uzlabojas vielmaiņa, un uz laiku var atkāpties pat hroniskas slimības.

Tā labvēlīgi ietekmē tā saukto nespecifisko imunitāti, un tas nozīmē, ka organisms kļūst izturīgāks ne tikai pret saaukstēšanās, bet arī citām kaitēm.

Sākot norūdīties, pašsajūta uzlabosies uzreiz, taču noturīgas pārmaiņas būs jūtamas tikai pēc vairākiem mēnešiem. To pārtraucot, iegūtais efekts pamazām saruks. Ints Zeidlers uzsver, ka pēc pauzes svarīgi rūdīšanos atsākt pakāpeniski.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.