Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvija turpina kāpienu ar Covid-19 inficētāko ES un EEZ valstu sarakstā 16

Aizvadītās nedēļas laikā Latvija starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, ir pacēlusies līdz 13.vietai, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Iepriekšējā nedēļā Latvija šajā sarakstā ieņēma 16.vietu, bet nedēļu pirms tam – 19.vietu.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās – no 12. līdz 25.aprīlim – liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 404,1 gadījums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Kiprā, Zviedrijā, Horvātijā, Francijā, Nīderlandē, Lietuvā, Slovēnijā, Ungārijā, Polijā, Igaunijā, Beļģijā un Luksemburgā.

Visaugstākais saslimstības līmenis pašlaik ir Kiprā – 1221,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju, zemākais – Islandē ar 44,5 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir noslīdējis līdz 446,6 gadījumiem, kas ir desmitais augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm. Lietuvā saslimstības līmenis pēdējās divās nedēļās ir audzis līdz 540 gadījumiem un tā pašlaik ir sestajā vietā, liecina ECDC dati.

Latvijā ir nedaudz samazinājies 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 60,1 gadījums uz vienu miljonu iedzīvotāju. Šajā rādītājā Latvija ir noslīdējusi no 11. līdz 12.vietai starp ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību.

Augstākā mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Ungārijā, Bulgārijā un Polijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 57,2, bet Igaunijā – 79,8 gadījumi.

Tāpat Latvija joprojām ir ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes sarkanajā zonā, kurā ir arī lielākā daļa citu Eiropas valstu. Šajā zonā atrodas Eiropas reģioni, kuros 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

Reklāma
Reklāma

No brīdinājuma kartes tumši sarkanās zonas, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus, beidzot ir izkļuvusi Igaunija.

Tādējādi Baltijas valstīs tajā joprojām atrodas tikai Viļņas reģions Lietuvā. Savukārt pārējā Lietuvas teritorija tāpat kā Latvija un Igaunija ir sarkanajā zonā.

Tumši sarkanajā zonā ir Zviedrija, Kipra, Horvātija, lielākā daļa Francijas un Nīderlandes, atsevišķi reģioni Polijā, Ungārijā, Slovēnijā, un Spānijā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Islande, Portugāle, lielākā daļa Īrijas, kā arī reģioni Norvēģijā, Somijā, Spānijā un Grieķijā.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas Somijas un Norvēģijas ziemeļu daļa.

Ceļojumu brīdinājumu kartē nav datu par Dāniju un Austriju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.