Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.
Foto: LETA

Keris: “”Vienīgais arguments, kāpēc neierakstīt finansējuma pieaugumu mediķu algām – lai to varētu nepildīt” 0

Vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, izskatot iesniegtos priekšlikumus Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektam, neatbalstīja, ka mediķu algu pieaugums pa gadiem tiek iekļauts likuma pārejas noteikumos.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Šo priekšlikumu, ko virzīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), atbalstīja Nacionālā trīspusējā padome, bija panākta vienošanās arī ar Veselības ministriju. Bet Saeimas komisija, ņemot vērā Finanšu ministrijas (FM) iebildumus, ka konkrētas naudas summas nedrīkstot likt veselības jomas likumprojektā, nobalsoja par ciparu izņemšanu no šā tiesību akta projekta.

FM Komunikāciju departamenta vadītājs Aleksis Jarockis skaidroja, ka finansējuma pieaugums esot jānorāda kārtējā gada budžeta likumā vai arī vidējā termiņa likumā, kas ir “jumta” likumi, un ka nav tādas juridiskās prakses iekļaut ciparus citā likumprojektā. 2018. gada valsts budžeta likumprojektā algu pieaugums ir iekļauts, tāpēc bažām neesot pamata.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris uzsvēra, ka konkrētība naudas summās nevis traucētu Finanšu ministrijai sastādīt valsts budžetu, bet gluži pretēji – palīdzētu to izdarīt.

“Vienīgais reālais arguments, kāpēc neierakstīt finansējuma pieaugumu algām, ir tas, lai to varētu nepildīt. Līdz šim komisija skrupulozi izskatīja visus iesniegtos priekšlikumus, bet šodien, nonākot pie priekšlikumiem par pārejas noteikumiem, tika strādāts pavisam citādi. Tika izskatīti tikai tie, kurus bija iesnieguši ministriju un frakciju pārstāvji, bet mediķu arodbiedrībai vispār nebija tiesību aizstāvēt savu priekšlikumu par konkrētu naudas apjoma pieaugumu darba samaksai trijos gados. Proti, 2018. gadā šis pieaugums būs 117 miljoni eiro, kas, jādomā, tiks izpildīts, 2019. gadā – 185 miljoni eiro, ko, izskatās, negrasās pildīt, bet 2020. gadā – 253 miljoni eiro, ko arī, izskatās, negrasās pildīt. Deputāti Einārs Cilinskis, Aija Barča, Andris Buiķis, Andris Bērziņš, Hosams Abu Meri un Andris Siliņš ir solījuši uzlabot veselības aprūpi, teikuši, ka mediķi ir pelnījuši labākas algas, bet tagad, balsojumā atturoties, izrādās, ir spēlējuši teātri,” secināja Keris.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.