Foto – Shutterstock

Kļuva tikai sliktāk 0


“Viņš vienmēr pieņēma, ka es viņu krāpju, kas lika viņam domāt, ka mani ir nepārtraukti jāsoda. Laika gaitā es kaut kā biju pārliecināta par to pašu. Verbālā, emocionālā un fiziskā vardarbība bija norma pirmajos divos gados, ko pavadījām attiecībās. Fiziskā vardarbība laika gaitā tikai pastiprinājās.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
TV24
Ar ko Lukašenko uzjautrinājis Slaidiņu: “Tur veči stūma ezi ārā ar visām adatām!” 12
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Lasīt citas ziņas

Vienu no mūsu strīdiem es atceros īpaši spilgti. Kamēr es sēdēju pie stūres, viņš atkārtoti sita man pa roku tik spēcīgi, ka es nespēju to pakustināt. Es lūdzos, lai viņš izbeidz, bet, kad tas nenotika, apzināti šķērsoju krustojumu pie sarkanās gaismas, lai policisti, kam pirms tam pabraucām garām, apturētu mūsu auto. Viņš spēja pārliecināt policistus, ka viņa histēriski raudošā draudzene ir nestabila un jukusi.” Policisti pāri palaida bez soda, un vienīgais, par ko viņa spēja domāt, bija sods, kādu saņems, nokļūstot mājās.

“Viņš mani svieda pret sienu un žņaudza. Es atceros, ka domāju – viņš mani nogalinās. Mēs, protams, salīgām.” Redzot zilumus uz viņas ķermeņa, puisis atvainojās. Trešajā attiecību gadā viņa mainīja skolu un pārvācās dzīvot kopā ar savu pusi. “Es pat nevaru pateikt, cik reižu policisti ieradās pie mūsu durvīm, jo viņus bija izsaukuši kaimiņi, un cik daudz reižu man nācās melot un sacīt, ka tas bija tikai strīds. Neskatoties uz to, cik reizes es pati gribēju viņu nosūdzēt, viņš tomēr bija mans puisis.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņai bija žēl par to, kas notiks ar viņa nākotni. Viņa bija viena pilsētā, kur vienīgais tuvais cilvēks bija viņas puisis. Kur gan viņa dotos? “Kā es varētu pastāstīt vecākiem par to, kam eju cauri?” Puisis sāka apjēgt, cik bīstams viņš var kļūt, un sāka apmeklēt terapeitu. Viņš vardarbību sauca par savu slimību, un viņa nespēja pamest cilvēku, kam nepieciešams atbalsts un palīdzība. Viņai bija žēl, ka viņa nespēj pretoties, ka nespēj būt citāda.

Man vairs nebija spēka cīnīties

Ikviens cilvēks var sasniegt punktu, pēc kā vairs nespēj turpināt. “Es sāku cīnīties un sist pretī, un es ar to nelepojos. Manī bija sakrājies tik daudz dusmu, ka tad, kad mani provocēja, es necentos sevi savaldīt, es negribēju to darīt.” Brīžiem viņai šķita, ka zaudē prātu. “Ar laiku es kļuvu nejūtīga un pieņēmu, ka esmu bezizejā. Tā bija mana dzīve.” Viņa kļuva vienaldzīga un pārāk nogurusi, lai mēģinātu meklēt izeju. “Viņš atteicās pieņemt faktu, ka es gribu viņu atstāt, ka es viņu ienīdu vairāk, nekā jebkad biju mīlējusi. Viņš lūdzās un lūdzās, lai es palieku, un es to darīju, jo es neredzēju citu iespēju.”

Pēc viena no pāra strīdiem puisis dusmu uzplūdā piezvanīja viņas vecākiem un atstāja balss ziņu. Nākamajā dienā viņai piezvanīja mamma, sakot, lai sāk kravāt mantas, viņa brauks meitai pakaļ. “Es nestrīdējos un nemēģināju viņu pārliecināt, ka viss ir labi, kā es parasti būtu darījusi. Es sekoju viņas instrukcijām. Es nekad neatgriezos.”

Tagad viņa saprot tās sievietes, kas neatstāj varmākas. Faktoru, kas neļauj aiziet ir ļoti daudz: kauns, finansiāli apsvērumi, vardarbības izraisītā atkarība un citi.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.