Pirmā tikšanās: kā saprast, ka viņš nav īstais 0

Mīlestība ir akla. Tomēr pirmajā randiņā, kamēr neesam zaudējuši galvu, var pamanīt signālus, kas saka: varbūt šī izvēle nav visveiksmīgākā. 11 reālas situācijas.

1. Sarunas biedrs pievērsies sev

Tu piekrīti tasei kafijas, un sarunas biedrs stundu no vietas stāsta par sevi.

LA
LA.LV
Ziņas
Tuvojas gada ienākumu deklarācijas iesniegšana: teju puse iedzīvotāju nav informēti par visām iespējām atgūt naudu 6
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Klāt būs aukstuma vilnis!” Bricis par laiku nākamnedēļ 18
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Latviešu tenisista Ernesta Gulbja ģimenē sēras 8
1 diena
Lasīt citas ziņas

Potenciālā bīstamība. Iespējams, ka tu pati viņu apbēri ar jautājumiem. Bet ja tas tā nav, liela iespējamība, ka tavā priekšā ir cilvēks, kurš koncentrējies uz sevi, savām emocijām un interesēm. Tava dzīve un intereses viņam vienmēr būs otršķirīgas.

“Dažreiz pārmērīgs pļāpīgums var atspoguļot zemo komunikācijas prasmi, ko izraisa kautrība un vēlme aizsardzībai uzlikt šķietamas pārliecības masku,” saka ģimenes psiholoģe, Ziemeļilinoisas universitātes profesore Sūzanna Vaita. “Tomēr, ja tavā priekšā ir klasisks narciss – cilvēks, kurš vienmēr pilnībā aizņemts ar sevi, ar lielu pārliecību var apgalvot, ka šo īpašību viņš saglabās visu savu dzīvi.”

2. Tu jūties vainīga, lai gan neesi izdarījusi neko sliktu

CITI ŠOBRĪD LASA

Tu ierosināji doties uz restorānu, kas specializējas suši vai steikos. Viņš piekrīt, bet pasūta ēdienu, kas neietilpst firmas ēdienu sarakstā. Pēc tam ir sašutis, ka ēdiens nav garšīgs.

Potenciālā bīstamība. Acīmredzot jaunajam paziņam vairāk patīk, piemēram, zupas, nevis suši. Tomēr nespēja paspert solīti pretī un mainīt savu iekšējo noskaņojumu norāda, ka arī nākotnē jebkādi viņa ierastās kārtības pārkāpumi nodrošinās nepārtrauktu neapmierinātību. Un lieciniece vai vainīgā būsi tu. Vai šādos apstākļos spēsi uzturēt priecīgu un pozitīvu noskaņojumu?

3. Viņš pastāvīgi sūdzas par dzīvi

Jau pirmajā randiņā uzzināsi, cik sarežģītas ir attiecības ar vecākiem vai kā pret viņu izturas darbā. Varbūt arī par to, kā bijusī viņu nesaprata.

Potenciālā bīstamība. Cilvēki bieži stāsta par to, kas, viņuprāt, ir svarīgs un uzmanības vērts. “Šajā gadījumā tas, kas tiek pasniegts kā neaizsargātība un nedrošība, faktiski ir nespēja radīt konstruktīvas, veselīgas attiecības,” saka Sūzanna Vaita.
“Visticamāk, arī tu kļūsi par cilvēku, ar kuru nebūs viegli saprasties.” Protams, pēc viņa domām – tikai tavas vainas dēļ.

4. Sarunas biedrs nepievērš tev uzmanību

Viņš ielūdz tevi uz savu mīļāko sporta bāru un pilnībā pievēršas tam, kas notiek uz ekrāna.

Potenciālā bīstamība. Fakts, ka viņš nolēma apvienot pirmo tikšanos ar mīļākās komandas spēli, jau liecina, ka neesi pilnībā iekarojusi viņa uzmanību. Ja jūti, ka spēle viņam interesē vairāk un viņš katrā izdevīgā mirklī pievēršas ekrānam, ir vērts apsvērt attiecību turpināšanu, pat ja viņš piedāvā otro tikšanos.

5. Paaugstinātas prasības kafejnīcas personālam

Foto – Shutterstock

Jūs sēžat kafejnīcā un viņš jau ir nomocījis baristu par pārmērīgām prasībām. Beigās viņš tāpat ir neapmierināts ar rezultātu – putas nav pietiekami saputotas, un piens tika pasniegts nepareizā temperatūrā.

Potenciālā bīstamība. Pārāk liels prasīgums, kā likums, attiecas arī uz tuvākajiem cilvēkiem. Ja restorānā cilvēks sagaida, ka viņam piedāvās steiku precīzi pagatavotā temperatūrā, tad attiecībā pret partneri viņam būs ne mazāk paaugstinātas cerības.

6. Viņš pārāk daudz runā par pagātnes attiecībām

Tu jūti, ka labi saproti viņu un viņš tev kļūst arvien tuvāks. Viņš nenovērš no tevis acis, smejas par taviem jokiem, komunicēt ar viņu ir viegli un labi. Te pēkšņi viņš atzīstas, ka nesen izšķīries un ka notikušais joprojām ir sāpīgā atmiņā.

Potenciālā bīstamība. “Iespējams, ka jaunais paziņa mēģina dziedēt brūces uz tavas uzmanības rēķina,” uzskata Sūzanna Vaita. “Virzīties tālāk iekšēji viņš vēl nav gatavs un bieži pats to nesaprot. Protams, šīm attiecībām var dot iespēju un, vismaz otro randiņu, bet mēģini neiesaistīties “terapijas procesā”. Sava pieredze viņam ir jāizdzīvo un jāpārstrādā pašam, un tikai tajā gadījumā varēsiet izveidot dziļas un laimīgas attiecības.”

7. Viņam nepatīk tavs mājas mīlulis

Jūs sarunājāt, ka viņš atbrauks tev pakaļ uz mājām. Viņš zvana pie durvīm un tavs suns sāk draudīgi riet. Tu nomierini suni un, atverot durvis viesim, vēlies abus sapazīstināt. Taču dzirdi vārdus, kas izteikti ar vāji slēptu aizkaitinājumu: “Izskatās, ka es viņam nepatīku. Varbūt labāk uzlikt viņam uzpurni?” Vai tavs kaķis draudīgi šņāc un nemaz nenovērtē jauno paziņu. Tad tu dzirdi patiesu atzīšanos: “Man nepatīk kaķi.”

Potenciālā bīstamība. Diemžēl abas šīs ainas nesola attiecībās neko labu.

Pārvērst dzīvnieku necietēju par tava dievinātā kaķa vai labākā suņa pasaulē pielūdzēju – tā ir neiespējamā misija.

Sajūta, ka tava mīļā būtne otram nepatīk, radīs iekšēju pretestību un aizkaitinājumu. Nav svarīgi, cik mēģināsi kontrolēt jūtas un pārliecināt sevi, ka ne visiem ir jāmīl tavi mājdzīvnieki.

8. Sarunas partneris pārāk bieži pārbauda tālruni

Foto – Fotolia.com

Viņš nespēj koncentrēties uz sarunu vairāk par piecām minūtēm un pastāvīgi pārbauda tālruni, liekot domāt – vai es viņu vispār interesēju? Vai viņš gribēs vēl satikties?

Potenciālā bīstamība. “Iespējams, ka atbildes uz šiem jautājumiem ir pozitīvas, un tu viņam patīc,” saka Sūzanna Vaita. “Tomēr pirmā tikšanās ir labs rādītājs tam, cik lielā mērā nākotnē cilvēks konkrētā brīdī varēs emocionāli iesaistīties attiecībās ar tevi.”

9. Tev tiek pievērsta pārmērīga uzmanība

Pirmajā randiņā viņš izrāda pārmērīgu uzmanību, bezgalīgi interesējas, vai tev ir silti, vai garšo ēdiens. Varbūt vēlies doties uz citu kafejnīcu? Viņš ir tā koncentrējies uz tavām jūtām un reakciju, ka tev kļūst neērti.

Potenciālā bīstamība. Ikvienam patīk, ka pret viņu izturas uzmanīgi. Tomēr tādas saasinātas uzmanības iemesls var būt viņa ārkārtīgi zemā pašapziņa. Šajā gadījumā nākotnē vajadzēs pastāvīgi viņu iedrošināt, pārliecināt, ka viņš ir brīnišķīgs, ka tu viņu mīli un novērtē un jūsu attiecības nav apdraudētas.

10. Tu jūti, ka nesakrīt jūsu viedokļi un intereses

Viņš dalās uzskatos par politiku, reliģiju, cilvēka dabu un attiecībām. Tu jūti, ka jūsu viedokļi būtiski atšķiras. Tajā pašā laikā viņš tev patiešām patīk.

Potenciālā bīstamība. Viedokļu atšķirības dažos jautājumos nekādā ziņā nav šķērslis attiecībās. Bet, ja tas attiecas uz tev svarīgām idejām, tad pastāv liela varbūtība, ka laika gaitā partneriem radīsies liela vēlēšanās pievērst otru savai “ticībai”. Parasti šādi strīdi noved pie arvien lielāka aizkaitinājuma un sajūtas, ka atsvešināties.

11. Sarunas biedrs viegli zaudē kontroli pār sevi

SAISTĪTIE RAKSTI

Viņš vada mašīnu, un uz ceļa kāds cits vadītājs ar savu manevru viņu nokaitina. Restorānā viņš izgāž dusmas uz viesmīli. Vienlaikus ar tevi viņš ir uzmanīgs un pieklājīgs.

Potenciālā bīstamība. Pirmais randiņš bieži vien ir īsta stresa situācija. Tomēr, ja tu redzi, ka ar “pozitīvu stresu” viņš var tikt galā, visticamāk, nevēlēsies būt viņa tuvumā dramatiskākās situācijās, kurās nepieciešama savaldīšanās un izturība.

 

Avots: psychologies

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Kavējoties vakcīnu piegādei, čehi lūdz palīdzēt Krievijai ar Covid-19 “Sputņik” vakcīnām 23
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Sestdien Latvijā ar Covid-19 inficēto skaits cerīgi sarucis, tomēr četri sasirgušie miruši 10
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā pagājušajā diennaktī vairāk nekā pusotrs tūkstotis jaunu Covid-19 inficēšanās gadījumu 3
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Atmiņas traucējumi, matu izkrišana, milzīgs nogurums un pat sirds mazspēja: ārsti atklāj, kādas sekas var būt pēc Covid-19 izslimošanas 5
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Tuvojas gada ienākumu deklarācijas iesniegšana: teju puse iedzīvotāju nav informēti par visām iespējām atgūt naudu 6
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Klāt būs aukstuma vilnis!” Bricis par laiku nākamnedēļ 18
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Latviešu tenisista Ernesta Gulbja ģimenē sēras 8
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja un režisore Liene Greifāne 11 dienu garumā slimnīcā cīnījusies par savu veselību 31
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No pirmdienas būs dārgāks alkohols un cigaretes. Cik būtiski celsies cenas? 40
3 dienas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Vilciena Lielvārde – Rīga un atpakaļ maršrutā braucis Covid-19 saslimušais: jānovēro veselība 8
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Mēs džinu izlaidām no pudeles ārā! Paši šo vīrusu ievazājām!”: profesors Ivars Kalviņš par Covid-19 “trešo vilni” 97
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Ārste: “Izārstējot krākšanu, atgriežas seksuālā potence un pazūd liekie kilogrami!” 12
1 diena
LE
LETA
Veselam
Nosauc pilsētu, kurā pagājušajā diennaktī Latvijā ar Covid-19 inficējušies visvairāk cilvēku 2
1 diena
LE
LETA
Veselam
Vakardien Latvijā reģistrēti vairāk kā 800 koronavīrusa inficēšanas gadījumi, 13 cilvēku dzīvības izdzisušas 1
1 diena
LE
LETA
Veselam
Igaunijā ar Covid-19 inficējušies ļoti daudz cilvēku, Lietuvā rādītāji stabilizējas
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Aktieris Andris Keišs par ierobežojumiem: “Es tos lēmumus nesaprotu! Kāda atšķirība ir starp “Narvessen” un kādu Barona ielas medus veikalu?” 21
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Deputāti Sprūdi no jaunās partijas “Likums un kārtība”, Varšavas lidostā pieķer par ekskluzīva “Rolex” pulksteņa nedeklarēšanu 30
7 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Latvijas Pasta vadītājs: “Konfliktsituācijas rodas dēļ rindām pie pasta, darbinieki ir spiesti tās risināt… Ir izaicinājums saglabāt mieru, komunicējot ar klientiem.” 17
13 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Eiropas miljardus pa galvu, pa kaklu pakaisa baložiem un zvirbuļiem.” Saruna Ādažu novada domes priekšsēdētāju 23
18 stundas
AT
Andris Tiļļa
Kokteilis
Latviešu Cepurnieks! Normunds darina cepures no dārgām, reti sastopamām detaļām: rezultāts ir apbrīnojams 7
16 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Krists nedabūja darbu dzimuma dēļ. “Man teica – ja mani pieņems, man jārēķinās, ka būs spiediens no vecāku puses…” 29
16 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Santa Cine vada restorānu un divas viesnīcas Kuldīgā: izturēt palīdz kurzemnieces spīts un valsts atbalsts 5
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Latviešu supermodele Ginta Lapiņa vairs neglabā noslēpumu: viņa gaida bērniņu! 3
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Viņš var uzrūkt! Viņam arī ir savs viedoklis un raksturs!” – Samanta Tīna stāsta par savu suni Skarabeju 8
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No pirmdienas būs dārgāks alkohols un cigaretes. Cik būtiski celsies cenas? 40
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Skaidrīte, Justs un Skaidra
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Krievu estrādes zvaigzne Filips Kirkorovs Latvijas bankai parādā teju vai 2 miljonus eiro: parādu nav atdevis, sākusies tiesa 20
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Acu infekcijas ir ļoti lipīgas, tās izplatās arī “paliec mājās” apstākļos. Kā neieberzt acīs infekciju? 2
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Latvijā atgriežas pavasara vēstneši cīruļi 1
1 diena
SR
Sandra Ruska
Veselam
Vai tiešām lapu izsvīduma medus vērtīgāks? 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Prinča Harija sieva Megana tikusi vaļā no stingrā karaliskās ģimenes tvēriena: sākusi aizrauties ar pārmaiņām izskatā – “kopē” Kimu Kardašjanu 12
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 27. februāra līdz 5. martam: kādas vēlmes piepildīsies
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Nodzīvo šo dienu tā, it kā tā būtu pēdējā diena tavā dzīvē! Horoskopi 1.martam
21:23
AP
Anita Pirktiņa


Ziņas
“Tie, kas kārklus iestādīja pirms gadiem pieciem, tagad tos pļauj.” Enerģētiskās kultūras un biomasa siltumenerģijas iegūšanai 3
20:22
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Deputāti Sprūdi no jaunās partijas “Likums un kārtība”, Varšavas lidostā pieķer par ekskluzīva “Rolex” pulksteņa nedeklarēšanu 30
19:47