Foto – Shutterstock

Polise drošam ceļojumam 0

Plānojot ceļojumus, braucēji nereti ir tā aizrāvušies ar koferu kravāšanu, ka aizmirst par savu veselību. Bet ceļā var gadīties visādi, tāpēc drošāk laikus iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi.

Reklāma
Reklāma

Apdrošināšanas riski

Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Lasīt citas ziņas

Pētījumu kompānijas “RAIT Group” pagājušā gada nogalē veiktās iedzīvotāju aptaujas dati rāda, ka Latvijas iedzīvotāji atpūtas braucienus uz ārvalstīm labprātāk plāno paši, nevis izmanto tūrisma aģentūru pakalpojumus. Tāpēc pēdējās dienās pirms atvaļinājuma ceļotāju prātus bieži vien aizņem domas par to, kas līdz ceļojuma sākumam vēl jāpaveic, un steigā aizmirst apdrošināties. Dodoties ārpus Eiropas, ceļojumu polises tūristi iegādājas gandrīz vienmēr, turpretī ceļojumiem pa Eiropu, vēl jo vairāk – uz Lietuvu vai Igauniju daudzi tās joprojām uzskata par nelietderīgu formalitāti un liekiem izdevumiem. Taču nopietni negadījumi, ieskaitot lielus izdevumus, var atgadīties gan tuvās, gan tālās zemēs. Slimības vai neparedzētu apstākļu dēļ reizēm pat jāatsakās no ceļojuma.

Turpretī, ja ceļojums nebūs noticis un ja nopirkta apdrošināšanas polise ar atbilstīgu segumu, apdrošinātājs segs izdevumus par viesnīcu, prāmju biļetes u.c. izdevumus. Turklāt apdrošinātāja konsultāciju pa tālruni dzimtajā valodā var saņemt 24 stundas diennaktī.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Bet polise nav pēdējā brīža pirkums – lai spēkā būtu ceļojuma atcelšanas vai pārtraukšanas riska apdrošināšana, tā jāiegādājas vairākas dienas iepriekš, kad zināms ceļojuma laiks, maršruts, rezervētas viesnīcas.

Galvenais − rūpēties par veselību

Dodoties ārpus Latvijas un izvēloties ceļojumu apdrošināšanas polisi, būtiskākie riski ir:

• medicīniskie izdevumi un transpor-­tēšana;

• pases nozaudēšana vai zādzība;

• jurista vai advokāta pakalpojumi;

• nelaimes gadījumi;

• civiltiesiskā atbildība;

• bagāžas vai slēpošanas inventāra bojājums vai bojāeja, aizkavēšanās vai nozaudēšana pārvadātāja vainas dēļ vai zādzība;

• lidojuma aizkavēšanās vai avioreisu nesakritība, reisa nokavēšana ceļu satiksmes negadījuma dēļ;

• medicīniskie izdevumi dzimtenē pēc saslimšanas vai nelaimes gadījuma ceļojuma laikā.

Ļoti bieži, pat neplānojot ekstrēmas vai sportiskas aktivitātes, var gadīties nokrist, pastaigājoties pa tūristiem paredzētu taku kalnos, un gūt dzīvībai bīstamas traumas. Reizēm cilvēks ārzemju ceļojuma laikā pēkšņi un ļoti nopietni saslimst, saasinās hroniskas kaites, par ko iepriekš nemaz nav nojausts.

Biežākās diagnozes ir tonsilīts, faringīts un otīts, ko izraisījusi gaisa temperatūras maiņa, kad ārā ir karsts, bet viesnīcas iekštelpās noregulēts zemas temperatūras kondicionieris. Ar gastroenterītu biežāk sirgst ceļotāji Tuvo Austrumu kūrortos, kur mēdz pārēsties vai saindēties ar pārtiku, kas karstumā strauji bojājas. Lūzumi un citas traumas raksturīgas ziemas sporta veidu cienītājiem, taču arī citos apstākļos gadās klupt vai savainoties, piemēram, braucot ar divriteni, krist uz slidenas grīdas pie baseina utt.

Reklāma
Reklāma

! Ceļojumu apdrošināšana nesedz plānveida medicīniskos izdevumus, piemēram, iepriekš plānotu vizīti pie zobārsta vai dzemdības ārvalstīs.

Izvēloties ceļojuma apdrošinātāju grūtniecēm, ieteicams noskaidrot, vai kompānija apdrošina sievietes gaidībās un līdz kurai grūtniecības nedēļai. Ja grūtniece tiek apdrošināta, kompānija var segt medicīniskos izdevumus un apmaksāt mājupceļu, ja ceļojumā rodas akūtas problēmas vai mazulis piesakās ātrāk, nekā plānots.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.