Ģimenes ārsts: Ja ir paaugstināta temperatūra, jāpaliek mājās! 0

Pievieno LA.LV

Gada tumšais, drēgnais laiks ir vīrusu uzvaras gājiens, kad pieaug saslimstība ar dažādām slimībām. Kāpēc tā notiek un vai saaukstēšanās gadījumā drīkst doties uz darbu, TV24 raidījumā “Ārsts atbild” skaidro Skrides Sirds klīnikas ģimenes ārsts Gints Martinsons.

Andris Kulbergs: Latvija pieļāvusi fatālu kļūdu, bet atkāpšanās ceļa vairs nav
Kokteilis
Vienreiz sāpināsi, atcerēsies visu mūžu: nosauktas zodiaka zīmes, kuras neprot piedot
Kokteilis
Pēc postošā ugunsgrēka beidzot ir skaidrs, kas notiks ar Mika Galvanovska bāru 16
Lasīt citas ziņas

Vieni – šķaudot un klepojot – bez bažām dodas uz darbu, jo neaizdomājas, ka var aplipināt citus, un arī darba devējs uzskata, ka saaukstēšanās tāds nieks vien ir. Savukārt citos darba kolektīvos stingri liegts slimam nākt uz darbu. Kā šādā situācijā būtu pareizi? “Ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra – 37,4 vai 37,5 un augstāk, noteikti rekomendētu palikt mājās. Arī, ja ir lielas iesnas, nevajadzētu iet uz darbu. Bet ja nu galīgi nav iespējams palikt mājās, ja noteikti ir kas svarīgs darāms, tad jālieto maska, jo tā pasargās apkārtējos. Ja veselais cilvēks pats sevi grib pasargāt, tad viņam būtu nepieciešams respirators, nevis maska.”

Ārsts neiesaka nodarboties ar pašārstēšanos, dzerot antibiotikas. “Pie parastas saaukstēšanās – iesnas, sāpošs kakls, nevajadzētu dzert antibiotikas, bet, ja vairākas dienas ir biezi, zaļi puņķi, sāp galva, balti aplikumi uz mandelēm, palielināti limfmezgli, temperatūra virs 38, tad varētu būt aizdomas par bakteriālu infekciju. Tad gan jāmeklē ārsta konsultācija un, iespējams, ārsts izrakstīs antibiotikas, bet pašiem uz “savu galvu” dzert šos medikamentus nav ieteicams.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.