Foto. pexels.com. Kolāža LA.lv

Onkologi nosauc pārtikas produktus, kurus būtu tūlīt jāpārtrauc lietot uzturā, ja grib izvairīties no vēža 92

Ar prieku ēdat gaļmaizīti, uzkožat krietnu siera plati, kūkas un vēl puslitru alus? Tie ir jāizslēdz no savas izvēlnes, ja vēlaties samazināt vēža risku. Tā uzskata eksperti, kuri saka, ka gaļai pievienotās ķīmiskās vielas, kā arī alkohols, pārmērīgs cukura un tauku patēriņš var palielināt zarnu, krūts un aknu vēža risku, par to izvērstāk raksta DailyMail.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Un, lai gan nav iespējams izvairīties no visiem kancerogēniem — vielām, kas palielina vēža attīstības riskus, eksperti apgalvo, ka var samazināt vēža risku, izslēdzot noteiktas lietas no uztura.

Tālākās lapās atklāti pārtikas produkti un dzērieni, ko vēža eksperti un dietologi saka, ka mums visiem tos vajadzētu pārtraukt lietot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eksperti ir pārliecināti, ka apstrādāta gaļa izraisa vēzi, Pasaules Veselības organizācija (PVO) to klasificējusi kā “pirmās klases kancerogēnu”, kas ir tāda pati kā smēķēšana un alkohols. Šīs vielas tiek klasificētas pēc pierādījumu stipruma, cik tās var izraisīt vēzi, nevis pēc paša vēža riska.

Kāda ir kancerogēnu klasifikācija?

Pasaules Veselības organizācija (PVO) klasificē vielas atbilstoši noteiktības līmenim, cik viela var izraisīt vēzi. Tomēr šī klasifikācija nenorāda ar iedarbību saistītā riska līmeni.

1. grupa
Tas nozīmē, ka tas ir kancerogēns cilvēkiem, un ir pietiekami daudz pierādījumu, ka tas var izraisīt vēzi cilvēkiem. Tas ietver tabakas smēķēšanu, saules starojumu un alkoholu.

2A grupa
Ja kaut kas ietilpst šajā kategorijā, tas nozīmē, ka ir ierobežoti pierādījumi, ka tas izraisa vēzi cilvēkiem. Bet eksperimentos ar dzīvniekiem ir pietiekami daudz pierādījumu. Šajā kategorijā ietilpst sarkanās gaļas patēriņš un nakts maiņu darbs.

2B grupa
Tas nozīmē, ka ir ierobežoti pierādījumi, ka tas izraisa vēzi cilvēkiem, un mazāk nekā pietiekami daudz pierādījumu eksperimentos ar dzīvniekiem. Šajā kategorijā ietilpst svina un benzīna dzinēju izplūdes gāzes.

3. grupa
Tas ir zemākais noteiktības līmenis. Tas nozīmē, ka nav pietiekamu pierādījumu, ka tas izraisa vēzi cilvēkiem, un nepietiekami pierādījumi no eksperimentiem ar dzīvniekiem. Šajā kategorijā ietilpst kafijas dzeršana, jēlnafta, dzīvsudrabs un paracetamols.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.