Atkarība no alkohola vai narkotikām. Vai piespiedu ārstēšana būtu risinājums? 30

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce Tv24 raidījumā “Uz līnijas” apstiprina, ka alkoholisms vēl joprojām ir tāda slimība, no kuras ir jāgrib ārstēties pašam, norādot, ka tas ir tas smagākais.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Ir vajadzīgs ģimenes atbalsts, lai viņi to saprastu un pieņemtu. Ir jāstrādā pie motivācijas, viņa uzsver, par piemēru minot gadījumus, kad pacients pats nevēlas tik vaļā no savas atkarības. Viņi tiek atvesti, iestumti ārsta kabinetā, tur kaut ko formāli parunā un, izejot ārā, pēc būtības nekas nemainās, viņa stāsta.

Piespiedu ārstēšana no alkohola un narkotiku atkarības

CITI ŠOBRĪD LASA

Piespiedu, protams, nav īstais variants, bet kādā brīdī ir jāizolē, lai vispār noņemtu cilvēku no šo vielu lietošanas, viņa skaidro. Un tālāk ir jāmēģina motivēt, iegūt cilvēka līdzdalību.

Viņasprāt, pirmajā posmā, lai izrautu cilvēku ārā no tā “zaņķa”, it īpaši runājot par jauniešiem un pusaudžiem, dažkārt būtu vajadzīga minētā piespiedu ārstēšana.

S.Pūce norāda, ka Veselības ministrijai jautāt par šāda priekšlikuma virzīšanu būtu par daudz prasīts, bet viņi uzklausot un zinot, kāda ir aktuālā situācija šajā jomā. Finanšu ministrija, savukārt, norādot, ka tas ir “melnais caurums”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.