Foto: Shutterstock

Šādas sarežģītas problēmas noteikti var atklāt tikai speciālists, kas pacientu nepieciešamības gadījumā nosūtīs uz rentgenu vai endoskopiju. Jekaterina Kondratiško norāda, ka, atklājot anatomisku pataloģiju, ārsti visbiežāk ieteiks veikt deguna starpsienas iztaisnošanas operāciju, jo tas ir vienīgais risinājums, kā izvairīties no līdzīgām problēmām nākotnē. Izliektu starpsienu, palielinātas gliemežnīcas vai adenoīdus ārstēt ar zālēm nevar, jo cēlonis ir iedzimtība vai dzīves laikā gūta trauma. “Katram trešajam ir izliekta deguna starpsiena, bet ne katrs to izjūt kā problēmu, jo organisms pielāgojas. Diemžēl palielinoties vecumam, kad ir tendence pieaugt svaram, mainās ķermenis un anatomiskais defekts var sākt traucēt. Operāciju mēs iesakām veikt arī tajos gadījumos, kad šo slimību var klasificēt kā arodslimību. Nereti tas ir vienīgais risinājums arī bērniem, kam ir palielināti aizdeguna adenoīdi, jo tas ir būtiski, lai bērnam augtu un pareizi veidotos seja un nepasliktinātos dzirde”, skaidro ārste. Operācijas, kas risina augstākminētās problēmas, tiek veiktas dienas stacionārā un pacients jau pēcpusdienā var doties mājās. 1

Treškārt, ārste uzskata, ka ir noteikti jāveicina lieko šķidruma uzkrājumu izvadīšana no blakusdobumiem. To var darīt ar noteiktu medikamentu palīdzību, kas veic sekrēta pašķidrināšanu. Vislabāk būtu, ja sekrētam neļautu sabiezināties deguna dobumā. Daktere Kondratiško skaidro, ka deguna skalošanu var veikt arī mājas apstākļos, izmantojot sālsūdeni, tomēr aicina būt uzmanīgiem, jo ne katrs to var veikt pats. “Rekomendējams ir jūras ūdens noteiktā temperatūrā un būs nepieciešama skalošanas ierīce. Darot to nepareizi, var sanākt lielāks ļaunums, tādēļ būtu labi šo procedūru uzticēt medmāsai”, iesaka otolaringoloģe.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Lasīt citas ziņas

Ceturtkārt, ir maldīgi domāt, ka bezrecepšu medikamenti ārstē iesnas. Tie vairumā gadījumu var atbrīvot elpceļus, veikt mitrināšanas funkciju, bet ne ilgāk kā 7 dienas. Ja iesnas šādā laika periodā nepāriet, noteikti ir jādodas pie ārsta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.