Foto: no Gundas un Kaspara privātā albuma

“Liktenis mūs uzreiz saveda kopā un neatlaida!” Gundas un Kaspara iedvesmojošais mīlasstāsts 2

Pirms septiņiem gadiem, ar diviem bērniem pie rokas – mūkot no nelabvēlīgām bijušajām attiecībām, Gunda (31) diezgan lielā steigā pārvācās uz svešu pilsētu – Ventspili.

“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
“Putinu mēģināja nogalināt,” atklāj Ukrainas izlūkdienesta vadītājs Budanovs
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
Lasīt citas ziņas

Tik pēkšņi atstāt mājas nebūt nebija viegli. Taču tieši Ventspilī, kas ir Kaspara (36) dzimtā pilsēta, radās iespēja vienam otru iepazīt un izveidot nu jau visnotaļ stipru Kadiku-Skadiņu ģimeni.

Šobrīd, kad izsludināta ārkārtas situācija, Gunda ar bērniem lielākoties dzīvo pa mājām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kopā pavadītais laiks tiek no sirds novērtēts

taču nevar noliegt, ka radušies arī papildu uztraukumi: mācības mājās nenorit tik raiti, kā gribētos; dēlam, kuram ir autiskā spektra traucējumi, atceltas visas attīstošās terapijas; savukārt darbu apjoms rūpnīcā, kurā strādā Kaspars, ir krities, kas raisa bažas par nākotni. Taču ģimene ir paspējusi izveidot stiprus pamatus, kas balstīti mīlestībā un patiesās rūpēs. Tas stiprina ticību, ka visas grūtības ir pārvaramas.

Iepazīšanās notika 2013. gada nogalē, mūsdienām atbilstoši – internetā, kam sekoja mazs randiņu periods. Gunda atklāj:

“Liktenis mūs uzreiz saveda kopā un neatlaida.

Grūti pat teikt, vai toreiz tā acumirklīgi jutām un zinājām – jā, ir! Šķiet, ka tikai tagad, atskatoties uz notikušo, to tā pa īstam saprotam un varam apgalvot. Mums viss, arī jūtas, auga pamazām – ar laiku, mīlestības apliecinājumiem, rūpēm vienam par otru un ģimeni.”

Gunda un Kaspars kopā ir jau septiņus gadus, un šovasar tiks svinēta arī trešā kāzu gadadiena. Lai gan abi pirms tam dzīvojuši diezgan atšķirīgā vidē un pieredzējuši dažādus ģimenes modeļus, dzīves vērtību skala, vienam otru iepazīstot tuvāk, izrādījusies apbrīnojami līdzīga. “Bez kopīgām vērtībām nebūtu mēs. Mūsu vērtību skalas augšgalā viennozīmīgi atrodas ģimenes laime, stabilitāte un mierīgs dzīves ritms,” pauž pāris. Ģimenē aug trīs bērni: Jēkabs (10), Adrians (7) un Marts (2).

“Vīrs ir mana miera osta”

Foto: no Gundas un Kaspara privātā albuma

Mīlestība jaunā pāra starpā uzplauka caur romantiskiem randiņiem un ceļojumiem ārpus Latvijas. Gunda stāsta: “Mums ļoti patika pavadīt laiku kopā. Tik ļoti, ka pēc vairākiem gadiem jau svinējām kāzas – šaurā radu un draugu lokā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā. Mūsu mazās kāzas bija pasakainas, pateicoties vedējiem – Haraldam un Initai Eglīšiem.

Pirmo kāzu valsi dejojām jūras krastā – mēness apspīdētā pludmalē, saksofona dzīvā izpildījuma pavadījumā.

Vedēji kāzas bija noorganizējuši tā, lai šī diena būtu kā dāvana mums. Tas izpaudās arī tajā, ka kāzu dienā/vakarā no viesiem atvadījāmies krietni agrāk par tradicionālo mičošanas laiku pēc pusnakts. Tad kopā ar vedējiem devāmies braucienā uz noīrēto mājiņu pie jūras. Pa ceļam bija izdomātas dažādas aizraujošas aktivitātes. Esam neizsakāmi pateicīgi par šo neaizmirstamo un skaisto dienu!”

Savukārt Kaspars atceras, ka, kāzu dienā ieraugot Gundu, sajutis milzu lepnumu par burvīgo līgavu. “Redzot, cik viņa skaista, vēlējos pēc iespējas ātrāk braukt uz dzimtsarakstu nodaļu (smaida). Tāpat priecājos, ka mums sakrita domas par uzvārda maiņu. Šī tradīcija, ka sieva pāriet vīra uzvārdā, tomēr mūsu ģimenē tiek turēta godā.”

Kad jautāju Gundai, kā nāca atskārsme, ka tieši Kaspars būs īstais ceļabiedrs laimīgai ģimenes dzīvei, viņa saka: “Kaspars ir cilvēks, kurš vienmēr parūpēsies, lai man viss būtu. Kā viņš teic:

“Mīļā, viss būs, varbūt ne uzreiz, bet būs.” Un tā arī notiek!

Viņš ir darītājs, nevis runātājs. Vienmēr visu paveic pats, nevis lūdz citiem, tāpēc uz viņu vienmēr var paļauties. Kaspara mierīgā daba liek man justies harmoniski un droši. Jā, vīrs ir mana miera osta. Situācijās, kad pārņem emociju izvirdumi, viņš man palīdz skatīties uz lietām racionāli.”

Kaspars atklāj, ka liktenis no Gundas prasa diezgan daudz spēka, ko viņa netaupa, rūpējas par bērniem, pēc tam arī pati par sevi un citiem. “Gunda ir ļoti spēcīga sieviete, kura sev tuvākajos līdzcilvēkos meklē iespēju pabūt arī trauslai. Tāpat viņa labprāt palīdz citām grūtībās nonākušām ģimenēm.

Apbrīnojami, ar kādu entuziasmu Gunda aizstāv bērnu intereses! Sieviņu var saukt arī par īstu dabas bērnu, jo viņa dievina pastaigas mežā un mīl dalīties ar pašas audzētiem dārza un siltumnīcas labumiem. No mājas darbiem arī nebaidās. Var pat pateikt vīram, lai atpūšas, un pati pārņemt malkas skaldīšanu ar visparastāko rokas cirvi.”

Ikdiena ar savām rūpēm

Foto: no Gundas un Kaspara privātā albuma

Kaspara dzimtā vieta ir Ventspils, bet Gundai tā ir Engure, un dzīvesvietas maiņa esot bijis viens no grūtākajiem posmiem viņas līdzšinējās dzīves laikā. Ne kurš katrs uzdrošinās atstāt mājas un doties svešumā, nezinot, kas tur sagaida. “No sākuma Ventspilī dzīvoju viena ar dēliem.

Vienlaikus bija arī randiņu periods ar Kasparu. Viņš man palīdzēja itin visā, bija stiprais atbalsta plecs, ko no sirds novērtēju. Protams, šaubas par to, vai esmu izdarījusi pareizo lēmumu saistībā ar pārvākšanos, bija, taču tikai sākumā, kādus pāris mēnešus, līdz es aptvēru Ventspils iespējas. Diezgan ātri iemīlēju šo pilsētu un tagad ar lepnumu to saucu par savējo. Šeit ir lielas izaugsmes iespējas. Nu jau uzskatu sevi par īstu ventiņu sievieti,” ar prieku atzīst Gunda.

Pēc vairākiem randiņu piepildītiem mēnešiem Kaspars nekautrējās lūgt Gundu un bērnus pārcelties pie viņa.

Tobrīd viņš vēl dzīvoja savā dzīvoklī. Attiecībām attīstoties, tika iegādāta arī sava māja. Kaspars ir ieguvis augstāko izglītību uzņēmējdarbībā un grāmatvedībā, strādā divos darbos, ir ražošanas plānotājs vienā no Ventspils rūpnīcām, kā arī sniedz konsultācijas kravu transporta pārvadājumos.

Ikdiena ir vairāk nekā piepildīta. Darbu netrūkst arī privātmājas apsaimniekošanā. Sena sirdslieta ir dažādu video materiālu filmēšana – autosports, koncerti, kāzas u. c.

Taču viens no lielākajiem pārbaudījumiem jaunajai ģimenei ir dēla Adriana diagnoze – AST jeb autiskā spektra traucējumi.

“Nav viegli dzīvot ar bērnu, kuram ir invaliditāte. Šis pārbaudījums vēl joprojām nav beidzies, un izskatās, ka turpināsies ilgi,” pārdomu pilna ir Gunda. Šobrīd viņa ir sociālā asistente savam dēlam ikdienas gaitās. Lai to varētu darīt, nācās aiziet no ražošanas operatores darba vienā no Ventspils ražotnēm.

Katra diena ir saplānota pa minūtēm. Adrians jāved uz dažāda veida terapiju, tāpat jārūpējas par mājokli un ģimeni. Trīs bērni tomēr prasa savu. Taču, ja gadās kāds mazs brīvs brīdis, tad Gundas hobijs ir muzicēšana.

Ilgi gaidītais trešais

Dažreiz līdzīgais attiecībās rada arī spriedzi. Gunda un Kaspars godīgi atzīst: “Abi esam samērā izteikti līderi, turklāt katrs ar savu temperamentu. Konflikti mēdz būt, bet mēs par tiem runājam un nonākam pie kompromisa. Strādājam kā komanda. Katrā situācijā ātri vien saprotam, kuram ir noteicošā loma tās atrisināšanā.”

Kādreiz Kaspars dzīvoja tikai priekš sevis. Tieši Gunda viņu iedvesmoja uzņemties atbildību par ģimeni.

“Protams, tas man bija milzīgs pārbaudījums: uzsākt kopdzīvi ar sievieti, kurai jau ir divi bērni. Sanāca, ka vienu dienu biju dzīvotājs sev, bet jau nākamajā – ģimenei. Taču esmu laimīgs, ka nenobijos.”

Pāris jau kopš paša attiecību sākuma zināja, ka viņiem būs arī kopīgs bērns. Dēls Marts bija ilgi plānots un pieteicās uzreiz pēc iesnieguma (par laulības noslēgšanu) nodošanas dzimtsarakstu nodaļā. Protams, ģimenei paliekot kuplākai, ir vairojies gan prieks, gan arī kādas ikdienišķas likstas.

SAISTĪTIE RAKSTI

Taču Gunda un Kaspars uz to skatās reālistiski: “Grūtības ir jāpārvar, gribi to vai ne. Ar citām vieglāk, ar citām caur asarām, taču tiekam ar tām galā kopīgiem spēkiem.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Eksperti: Latvijā nav nepieciešams nodrošināt vakcināciju pret pērtiķu baku vīrusu
Vai pastāv iespēja, ka Covid-19 viļņa rudenī nemaz nebūs? Epidemiologs Trojanskis atklāj, kādiem scenārijiem jāgatavojas
Efekts parādās dienas laikā! Uz sāpošām vietām – teipi
Skatītājs jautā: Ko darīt, ja ir zems asinsspiediens?
“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
“Putinu mēģināja nogalināt,” atklāj Ukrainas izlūkdienesta vadītājs Budanovs
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
VIDEO. “Sieva mani ieslēdza dzīvoklī, sita, izpostīja manu dzīvi!” Vardarbībā apsūdzētais reperis Strūbergs pēc gada vairs neklusē un izstāsta savu patiesību
“Līdz 2023. gadam viņš būs prom.” Bijušais MI6 vadītājs prognozē, ka Putins līdz gada beigām tiks nosūtīts uz sanatoriju
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
„Niez acis, tek deguns, moka šķavas? Iespējams – putekšņu alerģija jeb polinoze
Vairāk nekā puse galvas un muguras sāpes novērš ar bezrecepšu medikamentiem, nevis dodas pie ārsta
Mēness aptieka: Visvairāk bēgļiem no Ukrainas un karadarbībā cietušajiem ziedo līdzekļus ar organizāciju starpniecību
Ceļotāja pirmās palīdzības komplekts
6 padomi, lai āda pavasarī nebūtu sausa
Starptautisks ilgtspējas indekss apliecina „Mēness aptiekas” līderību farmācijas nozarē
5 iemesli, kādēļ iekļaut ēdienkartē olas
Kādēļ graudaugi ēdienkartē tik svarīgi
50 skolēni visā Latvijā iepazīst “Mēness aptieku” farmaceitu ikdienas darbu
Sāpes sprandā… Sildošu ziedi vai parasto?
6 universāli padomi acu veselībai pavasarī
mūsdienu farmācijā izmanto mājas dakteri – alveju
Vai tiešām pilnmēness ietekmē cilvēka psihi? Skaidro psihiatrs
Keris par mediķu atalgojumu: Ir trīs iespējas – samierināties, streikot vai doties prom
Pēteris Apinis: Vājš ministrs ir Pavļuts, kas patiesībā ir laba ziņa, jo viņam nav liekā svara
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Ko mēs zinām par miegaino narkolepsijas rēgu
Risinājumi īslaicīgu sāpju mazināšanai mājas apstākļos
“Mariupolē tagad valdīs čečeni,” Rajevs skaidro, kas Ukrainā mainījies brīvdienās
Latkovskis: Uzvaras parka piemineklis tiks nojaukts līdz 18. novembrim
“Putinu mēģināja nogalināt,” atklāj Ukrainas izlūkdienesta vadītājs Budanovs
Vai pastāv iespēja, ka Covid-19 viļņa rudenī nemaz nebūs? Epidemiologs Trojanskis atklāj, kādiem scenārijiem jāgatavojas
“Tas ir slidens ceļš – uzsēdināt uz pabalstu adatas…” Veldre par sociālā atbalsta plānu
“Politiskie līķi atkal grabina zārku vākus, pūloties tikt laukā no pazemes aizmirstības!” Egila Līcīša feļetons
Gailis: Krievija pēdējos gadus uzvedas kā āksti
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Vai Ukrainas piedāvājums krievu karavīriem izstāties no karadarbības ir reāls? Skaidro Rajevs
Timotijs Snaiders: “Krievija ir fašistiska valsts”
“Cerība – tas ir muļķa mierinājums.” Iedzīvotāji atbild, kādus atbalsta pasākumus sagaida no valdības saistībā ar cenu pieaugumu
Stāda gladiolas, liek balstus peonijām, sēj skābenes un garšaugus. Kas darāms dārzā no 23. līdz 30.maijam?
Atklāj, ar ko saistīta marta sākumā Pļavniekos notikusī Vaļagina slepkavība
VIDEO. Latviešu mūziķi un mākslinieki kopdarbā radījuši mūzikas īsfilmu
Uzņēmējs: Šobrīd situācija ir diezgan kritiska
Keris par mediķu atalgojumu: Ir trīs iespējas – samierināties, streikot vai doties prom
Podoļaks: Ukraina izslēdz pamieru un teritoriālu piekāpšanos Krievijai
Māra Libeka: Kā atbrīvoties no vienaldzības?
00:00
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 23. maijā
23:00
Polija lauzīs gāzes piegāžu līgumu ar Krieviju
22:57