Foto: Shutterstock

Kā pareizi vēlēt laimes jaunajā gadā un citi padomi no dziednieces Laimas Kārkliņas 0

Lai pienācīgi sagatavotos jaunajam gadam un pēc tam to labi nodzīvotu, vaicājām padomus dziedniecei Laimai Kārkliņai.

Reklāma
Reklāma

Vēlmju saraksts

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Vispārīgais vēlējums “Daudz laimes jaunajā gadā” neko neizsaka, jo katram laime ir citāda, un atšķiras arī izvirzītie mērķi. Katram būtu jāsastāda savu vēlmju un vajadzību saraksts.

“Paņem lapu un uzraksta piecdesmit vēlēšanās jaunajā gadā. Uz otras lapas raksta to, ko galīgi negribas. Pēc pāris dienām paņem lapas, pārlasa un izsvītro to, ko vairs negribas. Varbūt kaut kas ir svītrojams arī otrā sarakstā. Tā noris saruna pašam ar sevi, lai vispār saprastu, ko vēlamies,” metodi iesaka dziedniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mēs esam tik apjukuši! Bieži nezinām, ko gribam. Vēlamies jaunu māju, jaunu dārgu mašīnu. Bet ko ar to darīsim? Kāpēc to vajag? Lai paspīdētu kaimiņam? Katram ar lieliem burtiem vajadzētu uzrakstīt vārdu “kāpēc?” un pielīmēt pie datora vai pie durvīm. Ja uz šo jautājumu var atbildēt, tad šī vēlme patiešām ir domāta mums, teic Laima Kārkliņa.

Būt kustībā

Jau kopš seniem laikiem zināms, ka veselību var saglabāt, tikai kustoties. Bet ko darām mēs? Sēžam! Muskuļi, kas netiek nodarbināti, ar laiku atrofējas, un rodas sāpes. Ik dienu jākustas, jāstaigā! Tagad modē ir nūjošana – tikai uz priekšu! Nav sliktu laikapstākļu, jāmāk attiecīgi saģērbties! Ja snieg un salst, velkam siltas drēbes, bet lietus laikā uzaujam gumijas zābakus, lietusmēteli un dodamies pastaigā.

Ēst gudri

Jāpiedomā, ko mēs ēdam. Izvēle veikalos ir ļoti plaša, bet tiem, kam vājāka redze, vajag paņemt līdzi brilles un izlasīt, kas rakstīts uz iepakojuma. Ja ir daudz ķīmijas, kāpēc šāds produkts jāpērk? Tā vietā varam aiziet uz zemnieku tirgu. Vai ziemas laikā pieejams Latvijas tomāts? Vēl Ziemassvētkos esam kāri uz apelsīniem, mandarīniem. Tamlīdzīgu produktu vietā Laima Kārkliņa iesaka ēst kārtīgu rudzu rupjmaizi. Pietiks vien ar mazu gabaliņu, lai justu sātu. Ziemā jāēd kāļi, kāposti, ķirbji: tie ir kālija un C vitamīna avots.

Zirņus parasti ēdam tikai Jaungadā, bet to var darīt biežāk – reizi nedēļā. Lai nepūstos vēders, tie jāvāra sālsūdenī, un tos nedrīkst ēst kopā ar citiem olbaltumvielām bagātiem produktiem (tādēļ zirņi ar speķi vai zirņu zupa nav tas labākais variants). Pēc ājurvēdas mācības, ja ēdam pusdienas, kas sastāv no trim ēdieniem, tad sākam ar saldo ēdienu, turpinām ar zupu un beidzam ar otro ēdienu. Porcijā vispirms apēdam salātus, tad kartupeļus un tikai tad gaļu. Pirmais jāēd tas, kas visātrāk sagremojams. Citādi apēstā gaļa nonāk kuņģa apakšā, bet viss cits pa virsu pūst un burbuļo.

Reklāma
Reklāma

Veselības uzturēšanai dziedniece iesaka arī kadiķogas, pīlādžus, irbenes (ieteicamas sirds-asinsvadu sistēmas slimību pacientiem), ķiplokus, sīpolus, puravus, seleriju, pētersīļus. Fantastisks ir arī melnais plūškoks. Vācijā plūškoka sulu varot dabūt jebkurā veikalā, koncentrātu – jebkurā aptiekā. Taču Latvijā to ļauj apēst putniem. Plūškoks ārstējot plaušu vainas, uzlabojot imūnsistēmu. Savukārt smiltsērkšķi ir citrona aizstājējs, lielisks C vitamīna avots.

Vīriešu zapte jeb laimes zaptes recepte

Kilogramu dzērveņu sajauc ar puskilogramu medus un 200 gramiem ķiploka. Ēd katru dienu pa karotei no oktobra līdz pat maijam. Tuvojoties gripas laikam, var saspiest ķiploka daivu, uzdzert ūdeni. Pa virsu der uzkost pētersīli, kas atsvaidzina elpu.

Nezaudēt prieku

Prieks ir tas, kas dod veselību. Nekad nepieļaut, ka nolaižas spārni. Jebkurā bezizejā var rast izeju! “Pie manis mēdz nākt un sūdzēties par to, cik viss ir slikti, ieskaitot valdību. Parasti jautāju: ko esi darījis, lai tā nebūtu? Tad seko klusums,” stāsta dziedniece. “Pirms pats neesi kaut ko darījis lietas labā, muti vaļā never!”

Kad pamostamies, vajag kārtīgi izstaipīties, pateikties par jaunu dienas sākumu. Priecājamies par saullēktu un saulrietu, pavērojam, kādas krāsas ir debesīs. Krāsa ir gaismas vilnis, kas atstāj tiešu ietekmi. Ja gribam labu veselību, ģērbjamies košās krāsās. Gribam depresiju, staigājam melnā. Melnās krāsas dabā nav. Turklāt cilvēki, kas ģērbjas melnā, viegli ļaujas manipulācijām.

Attīstīt sevī labo

Laima Kārkliņa iedod sarakstu ar labajām īpašībām, kas sevī jāattīsta, un virkni slikto, kas jāatmet. Izrādās, ir tikai piecas īpašības, kuras sevī jāvairo: godīgums, drosme, piedošana, pozitīvs dzīves skatījums un laika izmantošana.

Jebkura stresa situācija savelk čokurā muskuļus un zarnas. Jo vairāk izjūtam negatīvās emocijas, jo saspringtāki esam. Ir jāmāk piedot. Ja kāds uzkāpj uz varžacīm un vēl piecus gadus turam sevī rūgtumu, tā graužam paši sevi, rodas nervu un muskuļu savilkumi. Mums ir izvēle: vai spēlēties vienā smilškastē ar cilvēku, kas mūs ir apvainojis, vai arī doties citur. Tiem, kas bieži apvainojas, ir problēmas ar vairogdziedzeri. Biežas dusmas rada aknu, aizkuņģa dziedzera problēmas. Tie ir pirmie orgāni, kas nespēj izturēt šo stresu. Ja gribi redzēt pasauli citādu, sāc ar sevi! Tad bijušo draugu vietā nāks vērtīgāki, gudrāki, saprotošāki – tādi, kāds būsi izveidojies pats.

Nevajag rakņāties pagātnē! Tas ir kā rakņāties kapsētā. Kas bijis – bijis. Pagātni nevar izmainīt. Var mainīt tikai šo brīdi ar savu attieksmi.

Turklāt laiks ir jāizmanto. Dievs katram ir devis noteiktu laika posmu. Tas, kā to izmantojam, ir mūsu pašu izvēle.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.