Foto – pixabay.com

Ēdot regulāri, retāk pārēdīsies. 7 prāta triki slaidākam viduklim 3

Nav noslēpums, ka pārēšanās var būt saistīta ar psiholoģisku diskomfortu – ēdiens uz brīdi aizpilda iekšējo badu, taču pēc tam rodas vainas izjūta. Pārēšanos ir iespējams kontrolēt – to var risināt ar psihoterapeita palīdzību, ierobežojot sevi vai mainot dzīvesveidu. Lūk, daži psiholoģiski triki, kā izvairīties no pārēšanās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Visbiežāk pārēšanās ir saistīta ar emocionāliem traucējumiem: garastāvokļa svārstībām, trauksmi, depresiju vai arī uzmācīgām domām. Šādiem cilvēkiem raksturīgs perfekcionisms un pārmērīga kontrole, kura ik pa laikam nobrūk vai salūst, kamēr patiesās vēlmes un dziļākās vajadzības paliek apslēptas.

Cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem bieži vien rodas tāda kā nepiesātinātības sajūta, alkas, iztrūkums.
CITI ŠOBRĪD LASA

Nereti rodas grūtības formulēt, kā tieši viņiem pietrūkst. Tā var būt tukšuma sajūta, ciešanas, vientulība. Bieži vien tās ir senas bērnības traumas, kas saistītas ar attiecībām ar vecākiem vai aprūpētājiem, kurās bijis kāds iztrūkums, kaut kā bijis par maz.

Šo tukšumu mūsdienu apstākļos pavisam vienkārši var aizpildīt ar ēdienu – tas darbojas kā mierinājums, kas it kā aizvieto trūkstošo kaut ko, kam pats ēdējs nespēj atrast īsto vārdu. Kaut gan pārēšanos un tendenci mazināt tukšumu sirdī ar ēdiena starpniecību ir iespējams kontrolēt, tomēr ir svarīgi konfrontēt arī savus iekšējos dēmonus.

Lai mazinātu tieksmi pārēsties, noteikti var apzināt apēstā ēdiena daudzumu un emocijas, kuru ietekmē tiek ieturētas maltītes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.