Kalanhoja tautas medicīnā. Profesores Eniņas recepte 3

“Lūdzu, pastāstiet, kā kalanhoju izmanto tautas medicīnā?”
 Valentīna Daugavpils novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

No visām kalanhojām ārstniecībā izmanto plūksnaino kalanhoju (Kalanchoe pinnata), lai gan arī citām ir vairākas vērtīgas, ārstnieciskas īpašības.

Drogai izmanto auga sulīgās galotnes un lapas. No tām iegūst sulu un ekstraktu. Sastāvā ir organiskās skābes – citronskābe, etiķskābe, askorbīnskābe – un fermenti, flavonoīdi, miecvielas, polisaharīdi, minerālvielas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalanhojas sula un ekstrakts ārīgi lietojams grūti dzīstošu, strutojošu un nekrotisku brūču, trofisku čūlu, izgulējumu, apdegumu, krūšu galu plaisājumu, stomatīta ārstēšanai, mutes dobuma un rīkles skalošanai. To izmanto arī maksts skalošanai ginekoloģisku iekaisumu gadījumos. Aplikācijas liek 3 – 4 reizes dienā uz 15 minūtēm. Ārstnieciskais kurss ir 8 – 15 dienas.

Farmācijas doktores Vijas Eniņas ieteiktā tautas medicīnas recepte paredz kalanhojas sulu atšķaidīt ar remdenu ūdeni attiecībā 1:3 vai 1:5. Tad to var lietot brūču dziedēšanai, angīnas un mutes dobuma gļotādu, rīkles un deguna dobuma skalojumiem. Uz brūcēm un čūlām var likt arī tīras, putriņā sasmalcinātas lapas, pārklājot ar tīru, sterilu marli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.