Foto: pexels.com

Izdzēst pagātnes zīmi – kā pareizi likvidēt tetovējumu? 1

Ja tetovējums ir apnicis vai arī rodas un nepāriet alerģiska reakcija, kā arī šajā vietā parādās izsitumi, būtu prātīgi vērsties pie dermatologa, lai tetovējumu izņemtu.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Pirmā izvēles metode tā likvidēšanai ir dažādi lāzeri.

Dermabrāzija, ķīmiskais pīlings un citas metodes nav tik efektīvas, un biežāk rodas komplikācijas: hipopigmentācija, iekaisums, veidojas hipertrofiskas vai keloīdas rētas. Reizēm nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tetovējumu var likvidēt arī tetovēšanas salonā, taču prātīgāk būtu vērsties pie dermatologa, kam ir sertifikāts darbam ar attiecīgiem lāzeriem, kuri ārstniecības iestādēs ir jaudīgāki. Lāzera stari sašķeļ tinti, uzspridzina šūnas, kurās ir krāsviela, un, kad tā izšķīdusi, pati izvadās no organisma. Lai gan tiek lietots atsāpinošs krēms, procedūra nav patīkama.

Lai arī tehnoloģijas arvien attīstās, nav simtprocentīgas garantijas, ka āda pēc tetovējuma izņemšanas izskatīsies tāpat kā pirms tetovēšanas. Jo krāsas pigments ir intensīvāks, dziļāks, jo izmanto spēcīgāku lāzera jaudu, tāpēc var rasties sarētojumi. Tā kā šajā vietā zudīs arī ādas pigments, tā būs gaišāka – hipopigmentēta.

Visvieglāk ir izdzēst zilu, melnu un violetu krāsu.

Sarežģīti ir atbrīvoties no sarkanās krāsas, kā arī daudzkrāsaina tetovējuma, jo jākombinē vairāki lāzeri, un arī tāda zīmējuma, kura veidošanā izmantotas sajauktas krāsas. Jo krāsa gaišāka, jo lāzers to sliktāk uztver. Pilnībā nav iespējams likvidēt fluoriscējošos tetovējumus, kuri redzami tikai ultravioletajā apgaismojumā. Jārēķinās, ka nav iespējams izņemt pavisam svaigu tetovējumu.

Lai izdzēstu zīmējumu uz ādas, parasti nepietiek ar vienu procedūru, taču sākumā to nav iespējams pro­gnozēt. Tas atkarīgs no krāsas pigmenta intensitātes, vai izmantota tikai viena krāsa vai vairākas.

Starplaikos brūcei jāļauj pilnībā sadzīt, kas parasti notiek divu nedēļu līdz mēneša laikā atkarībā no tetovējuma plašuma, kā arī vai tas ir krāsots vai tikai vilktas līnijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.