Foto: Matīss Markovskis

“Izslimoju Covid-19, bet antivielu tests ir negatīvs.” Kalviņš skaidro, vai tā tiešām var būt 24

“Pozitīvs Covid-19 tests un slimošana, kas vairāk saistījās ar muskuļu sāpēm un nogurumu. Antivielu tests pēc divām nedēļām un arī pēc diviem mēnešiem ir negatīvs. Tad man nebija Covid-19, vai bija? Jāsaka, ka inficējos no personas, kas saslima, lai arī pirms mēneša bija saņēmusi jau otro poti,” jautā kāds RīgaTV 24 skatītājs.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas
“10% no tiem, kas pārslimo Covid-19, antivielas neveidojas,”  atbildot uz skatītāja jautājumu, kāpēc pēc Covid-19 izslimošanas neuzrāda antivielas, raidījumā “Uz līnijas” sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš.

Viņš norādīja, ka arī pēc vakcinācijas var saslimt, taču tas nenozīmē, ka “šiem cilvēkiem nav absolūti nekādas imunitātes.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šajā procesā antivielas ir tikai viena daļa.  Lai labāk neitralizētu, lai labāk atpazītu šo vīrusu, mūsu limfocīti saražo šīs antivielas un pielipina tās pie  vīrusa virsmas. Savukārt pārējās šūnas tad galina visu to nost,” skaidroja Kalviņš.

Viņš uzvēra, ka nevajag satraukties, ja  antivielu organismā nav:

“Informācija  par to kā izskatījās vīruss, ar kuru cilvēks saslima, tagad ir ierakstīta viņa imūnšūnu atmiņā, gēnos.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.