Foto – Shutterstock

Reiboņi, slikta dūša, pavājinās dzirde… Kā ārstēt Menjēra slimību 0

Vai Menjēra slimību var novērst, veicot operāciju? ANDRIS LIEPĀJĀ

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Menjēra slimība izpaužas ar periodiskiem, stipriem reiboņiem, sliktu dūšu un vemšanu, kuru laikā pasliktinās dzirde. Iemesls ir iekšējās auss gliemeža tūska, taču cēloņi pagaidām nav pilnībā noskaidroti. Menjēra slimības lēkmes var veicināt un pastiprināt stress, smēķēšana, kofeīnu saturošu un alkoholisku dzērienu, kā arī sāls lietošana.

Kā stāsta P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Ausu, kakla un deguna slimību klīnikas ārste Gunta Sumeraga, ar šo slimību var labi sadzīvot, lietojot medikamentus, nodarbojoties ar ārstniecisko vingrošanu un trenējot līdzsvara aparātu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai novērstu iekšējās auss gliemeža tūsku, operāciju veic tikai atsevišķos gadījumos, kad slimība izpaužas smagi, taču medikamenti un rehabilitācijas pasākumi nepalīdz. Ķirurģiska iejaukšanās šajā gadījumā ir sarežģīta un riskanta, jo iekšējā auss atrodas dziļi galvaskausa kaulā. Daktere Sumeraga stāsta, ka Latvijā pēdējo gadu laikā nav bijusi nepieciešamība izdarīt šādas operācijas, jo parasti slimību izdodas kontrolēt, lietojot medikamentus un ievērojot citus ārsta ieteikumus.

Ārste novērojusi: reizēm pacientiem šķiet, ka operācija ir vieglākais variants, pēc kuras vairs nevajadzēs dzert zāles un vingrot, taču Menjēra slimību nav iespējams izārstēt pilnībā. Var tikai novērst lēkmes vai vismaz panākt, lai tās būtu iespējami retāk. Arī pēc operācijas būs jāturpina lietot medikamentus un vingrot.

Noteikti jācenšas slimību kontrolēt, jo, ja lēkmes uznāk bieži, dzirdes traucējumi var kļūt neatgriezeniski.

Uzskati par Menjēra slimību laika gaitā ir mainījušies. Agrāk ieteica nēsāt tā sauktās Filadelfijas apkakles, lai galva minimāli kustētos, bet mūsdienās slimniekiem rekomendē fiziskas aktivitātes. Labi palīdz ārstnieciskā vingrošana, trenējot līdzsvara sistēmu, kā arī nūjošana.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.