Foto: Africa studio/Shutterstock

Kā palīdz magnēti sāpju gadījumā. Kursa iedarbība ilglaicīga! 0

Kad saņemts nosūtījums uz magnētterapiju, mēdz rasties skepse – ko gan tāds magnēts var līdzēt? Tomēr nereti magnētiskais lauks sāpes mazina ne sliktāk kā medikamenti, turklāt tādējādi efekts saglabājas ilgāk. Ko no tās var gaidīt?

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Lasīt citas ziņas

Magnētiskā lauka dziednieciskās īpašības ir novērtētas jau sirmā senatnē, un arī patlaban Latvijā magnētterapija ir oficiāli reģistrēta medicīniska tehnoloģija.

Labums ilgam laikam

“Vienreizējai magnētiskā lauka izmantošanai būs mazāks efekts nekā pretsāpju tabletei, taču kursa iedarbība būs ilglaicīgāka, jo tas mudinās organismu pašam censties atjaunot iekšējo līdzsvaru,” skaidro P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja Inese Kokare.

CITI ŠOBRĪD LASA
Magnētterapija palīdz mazināt tūsku un atslābināt muskuļus.

Sāpes bieži rodas nevis iekaisuma dēļ, bet tāpēc, ka kādai mugurkaula daļai sašaurinātu asinsvadu dēļ nepieplūst asinis, kā tas nereti ir gados vecākiem cilvēkiem. Magnētiskā lauka ietekmē paplašinās asinsvadi, uzlabojas asinsrite, un tādējādi mazinās sāpes, kuras izraisa slikta apasiņošana un skābekļa trūkums.

Efektivitāte gaidāma tikai pēc noteikta seansu skaita. Taču jārēķinās: ja pēc tam gadīsies nopietna stresa situācija vai trauma, guvums var mazināties.

Var ārstēties mājās

Ja nav iespējas apmeklēt fizikālās terapijas procedūras, mājās sāpošajām vietām vai tirpstošajām plaukstām var piesaitēt magnētiskās saites vai plāksnītes. Ja savilkta spranda muskulatūra, tās pielīmē abās pusēs kaklam.

Pirmajā reizē magnētiskās plāksnītes labāk pielikt tikai uz pāris stundām un pavērot reakciju.

Ja viss kārtībā, tad var turēt ilgāku laiku, piemēram, kaut visu nakti.

Ineses Kokares pieredze liecina, ka daži cilvēki pret magnētisko lauku ir izteikti jutīgi, piemēram, izdzerot ūdeni, kurā paturēta magnētiskā nūjiņa, var krietni pazemināties asinsspiediens. Ne jau magnētiskais lauks pats par sevi pazemina spiedienu, bet gan ierosina smadzeņu atbildes reakcijas, kuru rezultātā atslābst asinsvadu sieniņas un mazinās muskuļu spazmas. Tiesa, tāpēc gan to nevar uzskatīt par metodi asinsspiediena ārstēšanai.

Pie speciālista – jaudīgāk

Protams, pēc medicīnas iestādē veiktām procedūrām veselībai būs daudzkārt lielāks labums, nekā ārstējoties mājās. Izmantojot magnētterapijas ierīci, ārsts izvēlas noteiktai slimībai pielāgotu atbilstīgu programmu ar dažādas intensitātes impulsiem. Parasti seanss ilgst 30 minūtes.

Sāpošo vietu, piemēram, roku vai kāju, var ievietot īpašos cilindros, lai magnētiskais lauks iedarbotos no visām pusēm.

Magnētterapiju var kombinēt ar daudzām citām metodēm: ārstniecisko fizkultūru, masāžu, gaismas terapiju, ultraskaņas terapiju un citām, atkarībā no slimības izvēloties visefektīvāko kombināciju. Šādi var panākt sinerģisku efektu, kad viena terapijas metode pastiprina otras iedarbību.

SVARĪGI

Magnētterapiju neiesaka onkoloģiskas slimības gadījumā, kamēr nav veikta operācija, ķīmijterapija vai staru terapija, taču pēc ārstēšanas tā var nākt par labu. Vēl magnētisko lauku nedrīkst izmantot, ja ir zems asinsspiediens, kā arī pastāvot asiņošanas draudiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.