Foto – Fotolia/Yuli

Kādas jaunas iespējas paver mūsdienīgi dzirdes aparāti 0

Palīdz saglabāt dzirdi

Dzirdes traucējumi rodas, ne tikai novecojot, bet var būt arī iedzimti, rasties pēc dažādām slimībām, traumām vai lietoto medikamentu ietekmē. Ja tos nevar novērst ar zālēm vai ķirurģiski, vienīgais risinājums ir dzirdes aparāta lietošana.

Reklāma
Reklāma
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Rodoties dzirdes traucējumiem, svarīgi pēc iespējas drīzāk vērsties pie speciālista, jo nereti tos var pilnībā izārstēt, piemēram, ja problēmas iemesls ir vidusauss iekaisums vai ausīs izveidojušies sēra korķi.

Vieglas pakāpes dzirdes traucējumu gadījumā būs grūtāk saklausīt tādus vārdus kā “suns”, “saksofons” vai “fēns”, kuros ir augstas frekvences skaņas. Savukārt vidēji spēcīgu traucējumu gadījumā grūtāk sadzirdēt arī tādus vārdus kā “gāja”, “spēle”, “iela”, kuros ir dobjākas skaņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jo agrāk atklāj traucējumus, jo pilnvērtīgāk var palīdzēt. Ja dzirdei ir tendence pasliktināties, lietojot dzirdes aparātu, to nereti var novērst. Turpretī, to nedarot, dzirde mēdz pavājināties jau apmēram pusotra gada laikā,” uzsver ārstniecības iestādes “Dzirdes sistēmas” audiologopēde Anna Silantjeva.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.