“Neaizmirstiet, ka Latvijā ir iekļaujošā izglītība!” Četru meitu mamma dalās pieredzē, kā bērniem iemācīt rakstīt 33
“Kāpēc pirmsskolā skolās bērniem neiemāca pareizi turēt rakstāmo? Bērniem ir šausmīgi rokraksti! Kādi bērniem ir rokraksti! Kauns skatīties. Kā viņi vēl tur pildspalvu rokās- šķībi greizi. Es nespēju skatīties uz savu mazbērnu rokrakstiem,” savu sašutumu pauž kāda TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja.
“Manas meitas uzsāka skolas gaitas un viņas neprata rakstīt, jo es biju no tām mammām, kas uzskatīja, ka gan jau skolā iemācīsies! Un tas nebija īsti pareizi,” savā pieredzē dalās domāšanas attīstības uzdevumu portāla dzene.com radītāja Ilze Dzene.
Divas no meitām pērn uzsāka mācības pirmajā klasē: “Es visu septembri, oktobri un novembri burtiski cīnījos ar viņām katru dienu, lai viņas pareizi turētu pildspalvu un lai viņas spētu uzrakstīt vārdu. Viņas nebija mācījušās bērnudārzā un neprata rakstīt.”
Ilze Dzene uzsver:
Tomēr turpinot par rakstīt prasmes pareizu apguvi Dzene atgādina: “Neprasiet to no pedagoga. Grupā ir 25 bērni un neaizmirstiet, ka Latvijā ir iekļaujošā izglītība. Tas nozīmē, ka grupā var būt pat četri bērni, ar, tā saucamo, kodu.”
Ja vecāki redz, ka bērnam ir briesmīgs rokraksts tad rīcība ir pavisam vienkārša: “Katru dienu pasēdiet viņam blakus, lai viņš uzraksta 10 vārdus. Tas nav grūti. Jūs to varat izdarīt! Tas ir jāizdara septembrī, oktobrī, novembrī un tad tā lieta aizies.”