Bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
Bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Kāpēc veselības apdrošināšanas sistēmas atlikta? Skaidro Reizniece-Ozola 1

Iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumi valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros līdz 2021. gadam būs pieejami tāpat kā līdz šim – neatkarīgi no veiktajām iemaksām. Savu viedokli par šo soli TV24 ziņās izsaka bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

“Tas jautājums tiek atlikts uz 2021.gadu, bet ar diezgan skaidru signālu, ka tad tiks palielināts maksājums par veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu,” skaidro politiķe, tupinot, ka viņai šķiet nepieņemami ka,” tad, kad tika ieviesti veselības apdrošināšanas sistēmas aizmetņi (jo to nevar saukt par pilnvērtīgu sistēmu), paredzēja, ka vispārējā režīmā strādājošajiem tiek palielinātas sociālās iemaksas par 1% ar domu, ka tas ir veselības maksājums.

Pārējiem, kas strādā citos režīmos, tika dota iespēja brīvprātīgi šo maksājumu veikt, attiecīgi saņemot pilnu pakalpojumu klāstu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Neviens Latvijas iedzīvotājs nebija plānots atstāt bez pilnvērtīgas veselības aprūpes.”

“Pieņemot šos likuma grozījumus atcelt visu līdz 2021. gadam, visiem, kas strādā citos nodokļu režīmos, nav nekas papildus jāmaksā, viņi vēl var saņemt to naudiņu atpakaļ, kas jau iemaksāta brīvprātīgi, bet tie, kas strādā vispārējā režīmā, turpinās maksāt to 1%.

Situācija nebūs mainījusies, ne labāks, ne sliktāks pakalpojums vispārējā režīmā nodokļu maksātājiem kā visiem pārējiem, tikai samaksa lielāka.

Tas, protams, ir netaisnīgi, jo normālas sabiedrības pamatā ir solidaritātes princips.

Tie, kas var, tie parūpējas par tiem, kas paši nevar parūpēties, bet, ja tiem, kas var, ir jāparūpējas par tiem, kas nevar un negrib, tad tas vienkārši nodokļu maksātājiem ir par daudz!” skaidro Reizniece-Ozola.

Jau ziņots, ka likums grozīts, jo iepriekš plānotā tā saucamo divu veselības aprūpes pakalpojumu “grozu” ieviešana paredzēja atšķirīgu pieeju veselības apdrošināšanai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicējiem, un šāds dalījums nav objektīvs un samērīgs, norādīts likumprojekta anotācijā.

Lai rastu risinājumu, Saeima atbalstīja Veselības ministrijas ierosinājumu saglabāt obligāto veselības apdrošināšanu, līdztekus paplašinot to personu loku, kuras būtu pakļautas obligātajai apdrošināšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.