Foto: Matīss Markovskis

Sportot parkā? 7 vingrojumi tava ķermeņa stiprināšanai 1

Vasara sākusies, un jūtama vēlme pēc iespējas biežāk un ilgāk uzturēties svaigā gaisā. Sulīgi zaļas koku lapas, spoža saule un plaukstošie ziedi tā vien vilina novērtēt dabas dāvanas.

Reklāma
Reklāma
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Kokteilis
Valsts policijas šefam Armandam Rukam dienesta romāns: “Es ar šo sievieti dzīvoju kopā!”
Vai Putins ir soļa attālumā, lai zaudētu savu tuvāko draugu un atbalstītāju? Ziemeļkorejas līderis vīlies diktatora rīcībā… 89
Lasīt citas ziņas
Kādreiz nebija ierasts sportot pilsētas centrā, piemēram, parkā, bet tagad daudzi tā uztur sevi formā: kāds skrien, cits bauda pastaigu ar četrkājaino draugu, nūjo vai vingro.

Atrunāšanās, ka nav vietas, kur regulāri izvingrināt savu ķermeni, īpaši siltajā laikā, ir lieka, jo parki kā bezmaksas zaļā sporta zāle ir brīvi pieejami visu diennakti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vingrojot svaigā gaisā, cilvēks saņem veselīgu skābekļa devu katrai organisma šūniņai. Īpaši, ja kaut kur aizķēries ziemas nogurums un nespēks, ar steigu jādodas ārā.

Lai vingrotu svaigā gaisā, nav obligāti vajadzīgs attiecīgs inventārs – var izmantot parkā pieejamos solus, kāpnes un kokus, kas lieliski aizvieto sporta zālē pieejamo inventāru.

Šis vingrojumu komplekss paredzēts vispārējai ķermeņa nostiprināšanai, ko var kombinēt apvienojumā ar skriešanu, izpildot vingrinājumus pirms vai pēc skrējiena. Taču atceries – ja, izpildot kādu vingrinājumu, ir jūtamas sāpes vai diskomforts, jākonsultējas ar fizioterapeitu vai sertificētu treneri, kas sagatavos un pielāgos konkrētus vingrinājumus.

Par aktīvu un veselīgu vasaru!

P.S. Būs vajadzīgs parka sols vai krēsls.

Foto: Matīss Markovskis

1. Sākuma pozīcija: stāvus, vēders ievilkts, sēžas muskuļi sasprindzināti. Izelpā ar vienu kāju kāpj uz paaugstinājuma (var izmantot solu vai kāpnes), tikmēr otru pievelk sev klāt. Rokas strādā pretēji kājām. Pēc tam atgriežas sākuma pozīcijā un izpilda vingrinājumu ar otru kāju. Atkārto 10 reizes ar katru kāju.

Foto: Matīss Markovskis


2. Sākuma pozīcija: ar rokām imitē sēdēšanas pozīciju, rokas nostieptas, vēders ievilkts, sēžas muskuļi sasprindzināti. Ar ieelpu nolaiž sevi lejā, ar izelpu izceļ uz augšu. Atkārto 10 reizes.

Foto: Matīss Markovskis


3. Sākuma pozīcija: stāvus, sēžas muskuļi sasprindzināti, viena kāja aiz muguras, atbalstīta uz paaugstinājuma. Izelpā ar rokām stiepjoši virza ķermeni iesēdienā uz priekšu. Atkārto 12 reižu ar katru kāju.

Foto: Matīss Markovskis


4. Sākuma pozīcija: ķermenis noliekts uz priekšu, vēders ievilkts, sēžas muskuļi sasprindzināti, rokas plaukstu balstā taisnas. Grūž savu svaru uz leju un atpakaļ augšā. Atkārto 12 reižu.

Foto: Matīss Markovskis


5. Sākuma pozīcija: ķermenis kāju izklupienā uz priekšu, vēders ievilkts. Ar roku ver, rotē sevi vaļā uz sānu, otra roka plaukstu balstā. Saglabā pozīciju 30 se-kundes, mierīgi elpojot. Pēc tam samaina tikai roku, kāja tā pati paliek priekšā, vēlreiz saglabā pozīciju 30 sekundes. Pēc tam maina kājas. Saglabā katru pozīciju 30 sekundes, mierīgi elpojot.

Foto: Matīss Markovskis


6. Sākuma pozīcija: ķermenis trijstūra pozīcijā plaukstu balstā, kājas taisnas. Mierīgi elpojot, uz maiņām stiepj papēžus uz leju. Atkārto ar katru kāju 12 reižu.

Foto: Matīss Markovskis


7. Sākuma pozīcija: stiepiens uz leju. Mierīgi elpojot, saglabā pozīciju 30 sekundes. Pēc tam lēnām izceļ muguru uz augšu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.