Foto: Pixabay

Vai augi var palīdzēt smagai slimībai. Atbild Artūrs Tereško 0

Lasītāja jautā: Manai omītei diagnosticēta Pārkinsona slimība. Viņa dzer zāles un cītīgi ievēro citus ārsta norādījumus. Es pati veselības uzturēšanai izmantoju daudzus augus, aizdomājos – varbūt arī viņai dabas līdzekļi varētu palīdzēt? Ko šajā gadījumā varētu ieteikt no augu pasaules?

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

“Augus drīkst lietot līdztekus medikamentiem, lai uzlabotu vispārējo organisma stāvokli šīs slimības gadījumā,” teic ārsts fitoterapeits Artūrs Tereško. Kā zināms, Pārkinsona slimība skar centrālo nervu sistēmu, tās pamatā ir nervu šūnu neironu darbības traucējumi.

Viens no palīdzošiem augiem ir baltais āmulis. Tas ir savdabīgs pusparazītisks krūms, kas visbiežāk aug uz lapukokiem. Novērots, ka vislielākā bioloģiskā aktivitāte ir āmulim, kas parazitē uz vītola. Āmulis mazina centrālās nervu sistēmas uzbudinātību, var palīdzēt uzlabot asinsriti smadzenēs un sirdsdarbību, kā arī paplašina asinsvadus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņem 2 tējkarotes auga masas, aplej ar ceturtdaļu glāzes auksta ūdens, nostādina 10–12 stundas. Lieto pa 2 tasītēm dienā.

Omītei var noderēt arī citi augi, kas parasti ietilpst pretnovecošanas tēju un līdzekļu sastāvā, piemēram, lakricas sakne, leizeja un žeņšeņs. Tie ir tā dēvētie adaptogēnie augi, kas palīdz organismam pielāgoties dažādiem nelabvēlīgiem ārējās vides apstākļiem. Noderīgi var būt arī ginka preparāti un līdzekļi ar betulīnu – bērza tāss ekstraktu. Var ieteikt ņemt talkā arī kurkumu un ingveru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.