Foto – Shutterstock

Vai skaļa mūzika bojā dzirdi? 0

Lasītājs jautā: “Mazdēls visu laiku klausās mūziku austiņās. Reizēm pat no malas dzirdams pamatīgs sitaminstrumentu ritms. Kā viņa dzirdi ietekmē tāda skaļa mūzikas klausīšanās?”

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Atbild LOR klīnikas dzirdes aparātu akustiķis Kaspars Lapsa: “Šobrīd tas ir moderni. Daudzi brauc ar divriteni, skrien, iepērkas veikalā, kamēr austiņās skan iemīļotā mūzika, ziņas vai audiogrāmata. Viss atkarīgs no skaļuma un austiņām. Ja garāmgājēji dzird ne tikai mūziku, bet arī saklausa dziesmas vārdus, skaidrs, ka tā uzgriezta par skaļu.

Iesaku ikdienā lietot nevis standarta austiņas, kas nāk komplektā ar atskaņotāju, bet gan tādas, kas apņem ausis. Ja izmanto ausīs iebāžamās austiņas un atrodas uz ielas, kur trokšņu fons ir augsts, ierīce gribot negribot jānoregulē uz lielāku skaļumu. Austiņas, kas apņem ausi, apslāpē fona troksni, turklāt skaņu amplitūda, ko tās spēj atskaņot, ir daudz plašāka. Tās palīdz labāk sadzirdēt un izbaudīt arī klusu mūziku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt nedrīkst aizmirst, ka ausis tāpat kā acis ir jāatpūtina, – 15 minūtes ik pēc stundas. Ir cilvēki, kuriem vajag, lai aizmiegot austiņās skanētu mūzika. Tas gan ne sevišķi bojā dzirdi, toties stimulē smadzenes, kur skaņas tiek pārveidotas, neļaujot tām naktī atpūsties.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.