Kā uzveikt kārpas 0

“Vai no kārpām var atbrīvoties, lietojot tikai aptieku līdzekļus, vai arī jāapmeklē ārsts?” OLITA R. OGRĒ

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna 199
Lasīt citas ziņas

Kārpas izraisa cilvēka papilomas vīruss, un neārstēts tas apdraud arī apkārtējos, jo inficēšanās visbiežāk notiek fiziskas saskarsmes ceļā, piemēram, sarokojoties. Tas iespējams arī netieši ar dažādiem priekšmetiem. Vispirms vīruss nokļūst uz bojātās ādas virsmas, tad nonāk organismā, un cilvēks ar vāju imunitāti tiek inficēts.

Šie veidojumi uzskatāmi par labdabīgiem. Jo spēcīgāka imunitāte, jo biežāk kārpas ar laiku pazūd pašas. Taču nav īpašu profilakses pasākumu, kas palīdz izsargāties no tām. Vienīgi regulāri jāmazgā rokas, sporta zālē, baseinā vai pirtī jāauj gumijas čības un sporta aprīkojums jānoslauka ar tīru dvieli. Ja mājās kādam ir kārpas, jālieto atsevišķi dvieļi. Papilomas vīrusam labvēlīga augsne ir brūces un sausa, plaisājoša āda, tāpēc svarīga ādas veselība un mitrināšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mājas apstākļos kārpas iznīdē ar svaigas strutenes sulu, taču tā ne vienmēr kārpas iznīcina pilnīgi, tāpēc nepieciešamas iedarbīgākas metodes.

! Kārpas nedrīkst noņemt griežot, durstot vai spaidot, jo tās var asiņot un rētās nonākt vēl citas infekcijas. Ja cenšas piededzināt vai apstrādāt ar etiķa esenci un citām skābēm, rodas viegls apdegums, bet kārpa mēdz saglabāties.

Farmaceite Jūlija Kovaļova stāsta, ka aptiekās bez receptes pieejami lokāli lietojamie preparāti – zīmuļi un pilieni. Ārsti izmanto salicilskābes aplikācijas, saldēšanu jeb krioterapiju, apstrādi ar lāzeru u.c. Ja ādas veidojumu ir daudz, ārstēšana var ilgt līdz pat 12 nedēļām, taču palīdz atbrīvoties no kārpām, nevis no vīrusa.

Ja kārpas turpina veidoties arī pēc ārstē­šanas kursa beigām, būs vajadzīgi papildu izmeklējumi. Iemesls var būt asinsrites slimības un pat audzēji, kas izraisa kārpu invāziju. Taču, ja šādi ādas veidojumi raksturīgi visai ģimenei, vainojama nevis iedzimta nosliece, bet, visticamāk, savstarpēja saskarsme un higiēnas paradumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.