Foto-JurateBuiviene/Shutterstock

Augi, kas var palīdzēt notievēt. Iesaka Artūrs Tereško 0

Ārsts fitoterapeits ArtūrsTereško iesaka ārstniecības augus, kas mazina apetīti vai palīdz ātrāk izvadīt no organisma visu lieko. Viņš gan uzsver, ka nevajadzētu izcelt kādu produktu vai augu, jo nekas nedarbojas kā brīnumlīdzeklis.

Reklāma
Reklāma

Lai mīkstāks vēders

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Fitoterapeits Artūrs Tereško uzsver – vispirms svarīgi būtu zināt, kāpēc cilvēkam rodas liekais svars, tikai pēc tam var spriest, kādi ārstniecības augi ieteicami. Varbūt pie vainas ir lēnīgs vairogdziedzeris, līdz ar to organismā izdalās mazāk enerģijas, cilvēks kļūst gausāks, arī kustībās, un liekās kalorijas nesadeg, bet svars vairojas. Bet varbūt aptaukošanos veicinājis II tipa diabēts, tātad vispirms vajadzētu noskaidrot cukura līmeni asinīs. Mēdz būt arī dažādi citi ar veselības problēmām saistīti svara pieaugšanas iemesli.

* Dažkārt dūšīgus cilvēkus nomoka bieži aizcietējumi. Tas nozīmē, ka organisms uzsūc, nogulsnē katru pēdējo uztura kripatiņu. Tādā gadījumā var noderēt augi, kas mīkstina, veicina vēdera izeju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stiprākais no tiem ir krūkļa miza. Ar šo drogu gan jārīkojas uzmanīgi – tējā jāliek pavisam nedaudz, vēl labāk mizas apliet ar ūdeni un kādu brīdi pakarsēt. Tējai var izmantot arī trīs vai četrus gadus vecu drogu, jo tā vairs nebūs tik jaudīga.
Maigāks līdzeklis ir saldenās pabērza melnās odziņas. Lai padarītu mīkstāku vēdera izeju, dienā var apēst 10 ogas, var no tām vārīt tēju.

Vēdera mīkstināšanā labi darbojas parastā vīrcele, tai piemīt arī pretiekaisuma īpašības. Gatavo kā tēju – ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi karsta ūdens, atstāj, lai ievelkas. Līdzīgi palīdz arī kumelītes, tās gan jāgatavo ne pārāk stiprā koncentrācijā, citādi radīsies pretējs efekts.

Aizcietējuma gadījumā noderīgs ir ūdens, kurā glabātas brūklenes. Tas palīdz mīkstināt vēdera izeju, turklāt vienlaikus dod organismam enerģiju, tātad ir palīgs ceļā uz liekā svara samazināšanu.

Mazināt apetīti, dabūt slābu dūšu

Lai mazinātu apetīti, noder trejkrāsu vijolīte. Ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi karsta ūdens, nostādina 10 minūtes, tad nokāš un dzer. Tomēr vajadzētu būt uzmanīgam – ja šādu tēju dzer lielākās devās, var pat mocīt slikta dūša.

Taču tievētājam noder arī nelaba dūša – tas nozīmē, ka ne visai gribēsies mieloties, apēdīs mazāk. Šādu nelāgumu rosina mugurenes sakne, no kā pagatavo tēju. Šo augu parasti var atrast līdzās maijpuķīšu audzēm. Vienai reizei pietiek ar vienu saknīti, to var mazliet pavārīt.

Lai aktivizētu vielmaiņu, to pastiprinātu, ņem talkā dumbrāju veronikas drogu, no kā vāra tēju.

Gremošanas veicināšanai, lai visi procesi notiktu straujāk, kā arī ēdiens labāk tiktu izmantots, ņem talkā dadža sakni, arī kalmes sakni. Ņem nelielu saujiņu, aplej ar ūdeni un pavāra, tad nokāš un dzer. Var salikt kopā abas saknes un gatavot tēju.
Nereti svara regulēšanai cits citam dod padomu izmantot līdzekļus ar urīndzenošām īpašībām. Dakteris Tereško gan neiesaka izmantot drogas ar šādu iedarbību, jo tā darām pāri savām nierēm: “Arī tām ir izturības robežas, šādi varam nierēm kaitēt.” Viņš uzskata, ka nevajag pārspīlēt arī ar ūdens dzeršanu, īpaši ziemā. Pārlieks ūdens daudzums lieki noslogo nieres.
Nereti iesaka pirms ēšanas izdzert glāzi ūdens, tad mazāk apēdīšot, apetīte mazināšoties. Uztura speciāliste tam nepiekrīt, jo ūdens tikai uz brīdi aizpilda kuņģi, taču tikpat ātri aiziet prom. Taču ir reizes, kad ūdens var pasargāt no lieku kaloriju uzņemšanas. Cilvēkam slāpst, bet tā vietā, lai padzertos ūdeni, viņš ķeras pie ābola vai cita sulīga augļa. Tādā reizē der uz brīdi apstāties un padomāt – vai tomēr tās nav slāpes. Un padzerties ūdeni.

Reklāma
Reklāma

Raksts no žurnāla “36,6°C” speciālizlaiduma “Gudras tievēšanas ceļvedis”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.