Foto – Shutterstock

Lai gan ausu tīrīšana šķiet vienkāršs uzdevums, ne visi to dara pareizi 0

Ausu sēra pilnīga iztīrīšana var kaitēt, jo sērs nepieciešams ausu kanālu mitrināšanai un aizsargāšanai pret mikrobiem, un delikātais maņu orgāns kļūst uzņēmīgs pret dažādām infekcijām, kas var izraisīt iekaisumus.

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Parasti ausu kanāli nodrošina pašattīrīšanos, tāpēc papildu tīrīšana tiem nav nepieciešama. Tas notiek ķermeņa kustību iespaidā – sērs no kanāla tiek izvadīts, košļājot, runājot vai kustinot žokli.

Turklāt šai procedūrai lietotie vates kociņi var nodarīt lielāku kaitējumu, ja sērs tiek iestumts dziļāk ausu kanālā. Tiesa, reizēm sērs uzkrājas pārāk lielā daudzumā un izveidojas tā sauktie sēra korķi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja sēra daudzums tomēr ir palielināts, farmaceite Jūlija Kovaļova iesaka auss ārējo daļu tīrīt ar maigu auduma gabaliņu. Talkā var ņemt pilienus, kas šķīdina sēru. Izmantojama arī olīveļļa, bērniem paredzētā vai jebkura cita maiga eļļa.

Ja nav bojāta auss bungādiņa, var tīrīt ar tīru vai viegli sālītu ūdeni. Jūlija Kovaļova pamāca, ka jānoliec galva uz sāniem, tad ar pipeti vai vates gabaliņu daži pilieni ūdens vai eļļas jāiespiež auss kanālā. Dažas minūtes jāpaguļ, lai izšķīdinātais sērs iztecētu. Ja šo procedūru veic vairākas dienas, sērs ausīs vairs neuzkrājas. Tomēr pavisam droša metode ir vizīte pie ārsta.

Sērs neveidojas ausu kanāla dziļākajā daļā, un dakteris pēc sēra uz bungādiņas var noteikt, ka ausis tīrītas, izmantojot nepiemērotas metodes un priekšmetus. Savukārt uz bungādiņas sakrājies sērs mēdz pavājināt dzirdi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.