Ja ilgstoši ir liekais svars, iespējams, ir kādas jūtas, ko mēģina regulēt ar ēdiena starpniecību. Ir vīlies sevī, neapmierināts, dusmojas uz sevi, jūt izteiktu riebumu pret sevi. Mans izskats, ķermenis taču galīgi neatbilst ideālam! Bet faktiski neatbilst paša radītajam vai sabiedrības uzspiestajam priekšstatam. 0

Vispirms vajadzētu pārdomāt: kas mani visvairāk tracina manā dzīvē. Kāpēc esmu kopā ar cilvēku, kurš mani neprec. Kāpēc turpinu strādāt darbā, kas nepatīk. Kāpēc esmu izvēlējies profesiju, kas man riebjas. Ja astoņas stundas diendienā pavada vidē, kas nepatīk, dara to, kas riebjas, kā lai justos labi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Protams, ir ārkārtīgi grūti atrotīt piedurknes un ķerties klāt savas dzīves izvētīšanai. Taču, ja citāda nekļūs ikdienas pašsajūta un attieksme, ja neatradīs un neatrisinās vainas apziņas vai dusmu cēloni, tā arī turpinās velties no viena grāvja otrā. Kamēr neko nemaina, sliktā pašsajūta ņem virsroku.

Turklāt, ja visu laiku to savu diskomfortu slauka zem paklāja, tas var sākt ietekmēt organismu arī fizioloģiski, ciest veselība, piemēram, sākt buksēt vairogdziedzeris vai aizkuņģa dziedzeris.

CITI ŠOBRĪD LASA

Negrasos sacīt, ka liekais svars ir kas labs, taču daudz būtiskākas par svara kilogramu vaimanām ir pārdomas par tēmu – vai labsajūta ir vērtība man pašam?! Laimīga dzīvošana tomēr nav atkarīga no svara. Re, skaists un slaids cilvēks, bet, izrādās, dziļi nelaimīgs, bet cits – tiešām pārāk apaļīgs, toties apmierināts ar dzīvi, ļoti laimīgs.

Svarīgi! Ir pētījumi, kas pierāda, – tas, kā strādā gremošanas sistēma, ir tieši saistīts ar noskaņojumu. Ja tas nelāgs, ēdiens sliktāk gremojas, organismam ir lielāka tendence visu uzņemt, krāt.

Padomā: Kampaņveidīgi notievē, bet svars atkal atgriežas, jo pašsajūta un ikdienas ieradumi jau nav mainījušies. Aizdomājies: ko dari, kad esi satraucies, dusmīgs? Vai ķeries pie šokolādes un apēd visu tāfeli?!

Zelta padoms

Apsēdies un rāmi pārdomā, modelē šādu situāciju: piepeši uzzini, ka atlicis tikai gads, ko dzīvot. Konfrontācija ar to, ka dzīve nav bezgalīga, palīdz daudz ko sakārtot. Palūkojies uz savu ikdienu – vai gribētu kaut ko mainīt, dzīvot citādi? Līdz ar to iespējams saprast vērtības un to, kas ir gluži lieks vai nesvarīgs.

Var rīkoties vēl plašāk – izvērtēt desmit ballu mērvienībās, cik apmierināts jūtos mājās, darbā, attiecībās. Ik rītu, kad pamostos – uz cik ballēm jūtos? Salīdzināt – vai pirmdienas rītu tikpat augsti vērtēju kā brīvdienu pamošanos? Kā jūtos, kad nokļūstu darbā. Kā, tiekoties ar kolēģiem, tuviniekiem, draugiem. Tas ļaus uzskatāmi ieraudzīt, kas dzīvē nepatīk, apzināties brīžus, kuros jūtos slikti.

Raksts publicēts žurnāla “36,6°C” tematiskajā izdevumā “Slaiduma Ceļvedis”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.