Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: SHUTTERSTOCK

Kā palīdzēt bērnudārzniekam neslimot 0

Lasītāja jautā: “Manam dēlam ir trīs gadi, viņš rudens nogalē sāka iet dārziņā, bet ik pa brīdim saslimst. Vai tagad, ziemā, varu sākt viņu rūdīt, lai mazāk slimotu? Varbūt darīt ko citu, lai pārējo bērnu infekcijas mūsu dēlam tik ātri nepieliptu?”

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Atbild ārsts pediatrs un homeopāts Edgars Mednis: “Rūdīt var, arī ziemā var sākt. Bet galvenais to darīt ļoti pakāpeniski, lai pati rūdīšanās nenovestu pie saslimšanas.

Iespējams, ne jau nenorūdītais organisms ir pie vainas. Svarīgi saprast, ka bērnudārzs ir mazuļa pirmais solis lielajā dzīvē. Tas ir pirmais solis arī viņa patstāvībai. Vēl būšana prom no vecākiem. Jāsaprot, ka līdz ar jauno statusu bērnam nāk līdzi arī stress: kā būs, vai varēs bez mammas un tēta. Gadās, ka mazo, piemēram, biedē troksnis, kas valda grupiņā, ka negaršo bērnudārza ēdiens, varbūt lāgā nepatīk kāda no audzinātājām vai auklīte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmais, ko vecāki var un vajadzētu darīt, – pavaicāt bērnam, kas viņam dārziņā patīk un kas ne. Bet, klausoties atbildes, jābūt vērīgam, jo ir būtiski saprast vai varbūt tikai sajust, kā mūsu atvase jūtas dārziņā, par ko kreņķējas. Tas var būt arī pilnīgs sīkums no pieaugušā viedokļa, ko bērns uztver kā lielu problēmu. Ja to zinām, tad varam palīdzēt.

Vecākiem ir dzīves pieredze, un tā būtu jāliek lietā, palīdzot ar padomu, kā bērnam tikt pāri tam, kas viņu satrauc, biedē vai mulsina.”