Reklāmraksta foto

Kā pareizi rūpēties par savu sievišķo veselību 0

Sievietes skaistums un spēks ir viņas burvībā un unikalitātē, tajā, kā daba izveidojusi viņas ķermeni. Lai tas sniegtu prieku, būtu vesels, lai varētu atplaukt savā seksualitātē un arī spējā radīt pēcnācējus, ir svarīgi par reproduktīvo veselību pareizi rūpēties ik dienu.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Veselam
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Lasīt citas ziņas

Kā sievietei pareizi rūpēties par savu reproduktīvo veselību, kādus speciālistus un cik bieži apmeklēt, kam īpaši pievērst uzmanību — pat to lasiet tālāk rakstā.

• Ikdienā ievērot intīmo higiēnu

Meitenēm jau no mazotnes ir jāiemācās rūpēties par savu intīmo higiēnu un apzināties, cik tas ir svarīgi. Intīmo zonu mazgāšanai jāizvēlas saudzīgi un tieši šim nolūkam piemēroti līdzekļi. Tādus var iegādāties gan aptiekā, gan citos veikalos pie ķermeņa kopšanas precēm. Tomēr jaunām meitenēm vislabāk intīmo vietu kopšanai izmantot tikai tīru ūdeni, jo vienmēr pastāv iespēja, ka mazgāšanās līdzekļi izjauc tik jutīgo ķermeņa mikrofloru, kas nav vēlams. Īpaši par higiēnu jārūpējas mēnešreižu laikā, kad dzemdes kakls ir pavērts, tajā vieglāk var iekļūt infekcijas.

• Neaizmirst par drošu seksu

CITI ŠOBRĪD LASA

Drošs sekss ir viens no sievietes intīmās veselības pamatiem. Vislabāk izmantot prezervatīvu, jo tas vienīgais pasargā no seksuāli transmisīvām slimībām, kā arī būs nodrošinājums pret nevēlamu grūtniecību. Ja uzsāktas monogāmas attiecības, tad jāpārliecinās, ka partneris ir vesels un nepakļauj sievieti kādu slimību riskam. Arī nevēlamas grūtniecības iestāšanās ir jānovērš jau pirms šī fakta, nevis jāgaida, kad būs jāizmanto radikāli līdzekļi — avārijas kontracepcija vai pat aborts. Tādi risinājumi sievietes ķermenim nav saudzīgi, var radīt komplikācijas un sekas visa mūža garumā.

• Reizi gadā doties pie ginekologa

Jau no pusaudžu gadiem katrai sievietei reizi gadā ir jādodas pie ginekologa, lai veiktu profilaktisku pārbaudi. Tas ir vieds, kā var veikt savas reproduktīvās veselības monitoringu, laikus atklāt saslimšanas un tās novērst vēl sākuma stadijā, kad tas ir viegli izdarāms. Ginekologs vizītes laikā arī paņems paraugus analīzēm, tiks veiktas arī dzemdes kakla vēža analīzes. Šī pusstunda reizi gadā pie ginekologa var izglābt dzīvību.

• Reizi gadā veikt ginekoloģisko ultrasonogrāfiju

Reizi gadā vēlams apmeklēt ne tikai ginekologu, kurš veiks apskati un paņems paraugus analīzēm, bet arī jāveic ginekoloģiskā ultrasonogrāfija, lai ārsts varētu novērtēt sievietes mazā iegurņa orgānu veselību — dzemde, olvadi, olnīcas, urīnpūslis, rētas, ja tādas ir. Ultrasonogrāfija ļauj pamanīt nevēlamas izmaiņas, arī atklāt kādu sūdzību cēloņus. Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir plaši pieejams un ļoti informatīvs izmeklējums, ko katrai sievietei vajadzētu veikt reizi gadā, lai iegūtu pārliecību, ka ar intīmo veselību viss ir kārtībā. Ultrasonogrāfija arī būs ātrākais veids, kā pārliecināties par grūtniecības iestāšanos un grūtniecības laiku.

• Regulāri veikt krūšu pārbaudi

Pie sievišķās veselības pieskaita ne tikai mazā iegurņa orgānus, bet arī krūtis. Par to veselību noteikti nedrīkst aizmirst. Sievietēm jāiemācās pašām mājās regulāri pārbaudīt krūtis, kā arī ik pa laikam to uzticēt ārstam. Bet pēc 50 gadu vecuma noteikti jāveic mamogrāfija — krūšu dziedzeru rentgenoloģiska izmeklēšana, jo šajā vecumā palielinās krūts vēža riski.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.