Helmuts Rodke, treneris un pasniedzējs un Ieva Bērziņa, 33 gadi, biroja vadītāja: “Es sportoju, jo tad es patīku sev. Atrasties trenažieru zālē man ir kā saldais ēdiens pēc garas darbadienas. Ieguvumi no treniņiem man ir pašpārliecinātība un tvirtums ķermenī. Spēka treniņi un vingrinājumi ar smagiem svariem ir mani mīļākie.”
Helmuts Rodke, treneris un pasniedzējs un Ieva Bērziņa, 33 gadi, biroja vadītāja: “Es sportoju, jo tad es patīku sev. Atrasties trenažieru zālē man ir kā saldais ēdiens pēc garas darbadienas. Ieguvumi no treniņiem man ir pašpārliecinātība un tvirtums ķermenī. Spēka treniņi un vingrinājumi ar smagiem svariem ir mani mīļākie.”
Foto – Matīss Markovskis

Stipro sieviešu skrējiens mūža garumā. Trenera Helmuta Rodkes pārdomas par sievietēm 0

Ikviena sieviete var būt stipra. Gan vidusskolniece, gan omīte pensijas vecumā. Taču, nekad netrenējoties, daiļā dzimuma pārstāves savā dzīvē vislabākajā fiziskajā un kustīguma formā ir ap gadiem trīspadsmit. Punkts.

 

LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
Lasīt citas ziņas

Esmu redzējis, kā divas meitenes, sēžot ratiņkrēslā, Austrālijā spēlē tenisu. Uz naudu, 40 grādu karstumā. Īstā kortā ar īstiem tiesnešiem, ar pilniem noteikumiem. Vienīgā atšķirība no parastiem sportistiem bija tā, ka bumbiņa drīkstēja atsisties vienu vai divas reizes pirms atbildes sitiena. Skatījos kādu stundu, jo cīņa tiešām bija aizraujoša.

Nav svarīgi, vai pie mums Latvijā ir šādas iespējas vai nav, runa ir par varēšanu, nepadošanos un spēku. Pat ja ar ratiņkrēslu nav iespējams patstāvīgi izkļūt no Ķengaraga piecstāvenes. Gribat zināt, cik gadu bija vecākajai sievietei, kura uzkāpa Āfrikas augstākajā virsotnē Kilimandžāro (5895 m)? Anželai Vorobjovai tad bija 86 gadi. Vēl jāņem vērā, ka gājiens uz virsotni ar visu aklimatizāciju aizņem no 7 līdz 20 dienām atkarībā no maršruta un grupas sagatavotības. Turklāt arī jānokāpj. Ne dušas, ne tualešu, toties ir retināts gaiss. Lielisks papildinājums Dantes elles lokiem – sevišķi, ja jums ir caureja.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja sieviete nepadodas, viņa uzvar. Ja zaudē – diktē noteikumus uzvarētājam.” (K. Čapeks) Ja vien viņš, nespējot turēt spriedzi, savu trofeju nepamet…

 

Stipro skrējiens reizi gadā maija sākumā ir sīkums. Cepuri nost to sieviešu priekšā, kurām tas ir visu dzīvi! Lieliskas skolotājas un mātes, mākslinieces un mūziķes, un tās, kuras, izvelkot steku, var jebkuram britu tūristam, kurš iedomājas pačurāt pie Brīvības pieminekļa, parādīt, kurš šeit ir boss. Vai tā, kura, raujoties divos darbos, izaudzina bērnus vai strādā par ārsti bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži.

Domāju, šīm sievietēm nav laika gariem un apcerīgiem vakariem, skumšanai ar kūciņu un kafiju vai depresijai. Jo viņas intensīvi kaut ko dara. Un dara ne tikai veselās. Piemēri? Pavērojiet paralimpiskās spēles, iedvesmojieties kaut vai no Diānas Dadzītes! Tur cilvēki skrien ar protēzēm, peld tie, kuriem nav roku, lec tāllēkšanu ar metāla stieņiem apakšstilbu vietā. Bijusī volejboliste no Indijas Arunima Sinha autoavārijā zaudēja kāju, taču tas netraucēja viņai 2013. gadā, izmantojot speciāli pielāgotas protēzes, uzkāpt Everestā. Everestā! Mūsu pašu sporta veterānes 50+ un pat 70+ gados regulāri skrien kāpinājumus Rīgas Sporta manēžā Maskavas ielā. Šīs sievietes, par spīti visam, tomēr iekrāso savu esību, un līdzīgu piemēru ir daudz.

 

“Būt sievietei ir ļoti grūti jau tāpēc vien, ka pārsvarā ir darīšana ar vīriešiem.” (Dž. Konrads)

 

Bet ko darīt veselajām, kurām nav iespēju aizbraukt uz Himalajiem, kuras dzīvo ikdienišķu dzīvi un skumji gaida savu Lielo Laimi? Diemžēl pasaule nevar katrai piešķirt pa Džordžam Klūnijam. Kādai veicas, pārējām atliek būt stiprām. Pirms spēka receptes nedaudz par to, kas reizēm mums traucē dzīvot, – par depresiju.

 

“Man vienmēr ir patikusi to sieviešu smarža, kuras mīlēju.” (Dž. Kazanova)

 

Tāpat kā jūtu ķīmija, arī visi pārējie emocionālie stāvokļi vistiešākajā mērā atkarīgi no hormonu kokteiļa iedarbības uz nervu sistēmu. Šajā ziņā mēs esam gluži kā dzīvnieki. Taču atšķirībā no tiem cilvēkam, par nelaimi, ir arī prāts. Tas spēj iedzīt ikvienā slimībā, ja uz satraucošiem notikumiem reaģē instinktīvi un domā par daudz, nevis apzināti vēro situāciju no malas un vienkārši atslābst.

 

“Pēc statistikas, sievietes dzīvo ilgāk nekā vīrieši. Tas nepārsteidz, ja ņem vērā, cik daudz laika viņām vajag, lai sasniegtu trīsdesmit gadus.” (B. Krosbijs)

Bieži vien mēs nemaz nedzīvojam tagadnē, bet gan pagātnes pārdzīvojumos vai iztēlotās drūmās nākotnes ainās. Muļķīgi baidāmies no vēl neeksistējošām lietām, paši sabojājam savu turpmāko dzīvi. Lieki piebilst, ka tas ietekmē bioķīmiju, psiholoģiju un veselības stāvokli. Turklāt depresija un ilgstošs stress specifiski vājina augšstilbu pievilcējus muskuļus, rezultātā mainās iegurņa leņķis un sāk sāpēt mugura.

Ja savam prātam drīkstam neuzticēties, ja muskuļu tonusu un iekšējo ķīmiju ir iespējams pārvaldīt, risinājums ir pavisam vienkāršs – rīkoties. Pēc manām domām, hormonālo fonu ārstē trīs lietas: pareizas vibrācijas, palīdzība citiem un fiziska slodze.

 

“Laba sieva visu uzlūko vīra acīm, izņemot sievietes.” (Ļ. Tolstojs)

 

Pozitīvās vibrācijās viegli var ieiet ar mūzikas, gaismas, kompānijas, vides maiņas vai ēdiena starpniecību.

Mūzika. Protams, gaumes lieta, taču es pateikšu, kurš lieliskais skaņdarbs var mūs atgriezt pozitīvismā ar rāvienu: Es esmu ģēnijs (Niks Matvejevs, Aisha). Pārbaudīts!

Ceļojumi – nu vismaz no Blaumaņielas līdz Juglai. Pārbaudīts.

Ēdiens? Reizēm tas ir riskants hobijs, jo var iegūt skaistu formu. Apaļu. Gandrīz pārbaudīts.

Palīdzība citiem. Tad, kad mums ir slikti, vēl sliktāks sliktums ir gaidīt milzīgu žēlošanu no malas. Savai veselībai vislabāk nostrādā tieši atbalstīt kādu. Arī pārbaudīts.

 

“Ideāla sieva: kura ir jums uzticīga,

bet tik laipna, it kā būtu neuzticīga.”

(S. Gitri)

 

Neapšaubāmi līdzeklis nr. 1 ir fiziskas darbības un slodze. Jo lielāku slodzi ķermenis var turēt, jo pamatīgāks efekts. No slodzes viedokļa vislabāk darbojas mēreni izturības treniņi un spēka vingrinājumi fitnesa zālē.

 

“Vieglāk ir dzīvot ar kaislīgu sievieti nekā ar garlaicīgu. Tiesa, kaislīgās reizēm žņaudz, bet reti pamet.” (B. Šovs)

 

Savukārt laimes hormona endorfīna izdalīšanos veicina skriešana svaigā gaisā. Nevaram ilgi paskriet? Kombinējam ar soļošanu. Protams, skriešana ir superlīdzeklis, pie kā derētu pierast jau skolas gados, taču zinu: ja sieviete ieņems prātā, ka negrib skriet Rīgas maratonā, nekas viņu nespēs apturēt.

 

“Daudzi vīrieši, iemīloties bedrītē uz vaiga, kļūdas pēc apprec visu meiteni kopumā.” (S. Līkoks)

 

Spēka treniņš sporta zālē ir gan stilīgs, gan ārkārtīgi noderīgs locītavām un kaulu blīvumam. Tās daudzās sievietes, kurām ir lūzis gūžas kakliņš un kuras tagad staigā ar protēzi, varētu mums daudz pastāstīt par dzīves komfortu un to, “ko es būtu darījusi jaunībā, ja zinātu…”.

Darbojoties lielā slodzē, muskuļi izdala īpašas ķīmiskas vielas, kas ievērojami ceļ pašpārliecinātību, kā arī nomierina. Labākie vingrinājumi? Spiešana ar kājām, pietupieni, vilkme, iesēšanās uz vienu kāju, izklupieni un jebkas cits sēžas daļas spēkam. Un tikai korektā tehnikā.

Cilvēka misija ir evolucionēt (arī pēc 40), dzīvot vertikāli un ar staltu stāju. Tādēļ, lai arī cik komfortabla šķistu vingrošana horizontāli uz paklājiņa, kas, protams, ir laba lieta, obligāti vajadzētu savu ķermeni stiprināt arī ar kārtīgiem un neērtiem spēka vingrinājumiem svaru zālē trenera uzraudzībā. Masu vingrošana lielās grupās, kas der visiem, ir domāta iesācējām, bet stipro sieviešu ceļš ir individuāls.

 

“Ja par sievieti grib pateikt ko labu, izmanto vienskaitli, ja ko sliktu – daudzskaitli.” (S. Gitri)… Izņemot:

“Tev ir skaista acs vai slaids pirksts.”

 

Lai arī trenažieru zāle daudzām meitenēm ir īsts paradīzes pleķītis zemes virsū, protams, pastāv arī citas aktivitātes, kas pie mums grūti realizējamas. Es it kā esmu nedaudz trenēts un fits čalis, taču, kāpjot Zakopanē pa kalnu taku uz 2159 metru augsto virsotni Zavratu, mani lēnām apsteidza trīs vietējās mūķenes. Un viņas kāpa, ģērbušās svārkos! Vēl labāk – pēc mirkļa mūs visus apdzina divas vāciski runājošas sirmgalves. Tad es sapratu, cik daudz sievietes VAR!

 

“Sieviešu politiskā ietekme pa dienu ir diezgan vāja.” (M. Žvaņeckis)

 

Lai arī mums nav kalnu, ir vēl viena visiem pāriem pieejama un labi zināma fiziska aktivitāte, kas tiešām uzlabo dzīves kvalitāti. Ja kādu vakaru Facebook jūs ieliekat izmisuma pilnu lūgumu draugiem: “Steidzami… Man nevajag ne debesis, ne zemi, bet… Vai kādam nav liekas bērnu gultiņas?! Mēs ar vīru salauzām bērna gultiņu…” Nu tad tā ir bijusi ļoti laba Sieviešu diena.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Sauss gaiss rosina slimības. Kā parūpēties par elpceļiem apkures sezonā?
11 stundas
AB
Armands Broks*
Ziņas
Armands Broks: Bizness nevar atļauties ignorēt darbinieku emocionālo veselību
2 dienas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu 24
2 dienas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Slido un peldi ziemā! Kur Rīgas apkaimē iespējas nodoties ziemas sportiem un kā to pareizi darīt? 2
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: izvēlies visskaistāko guļamistabu un uzzini, ko tas liecina par tavu personību
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
23 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka”: individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus iedzīvotāji vairāk izmanto, lai testētos pirms ģimenes vai citiem pasākumiem
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Vai bieža mazgāšanās ādai patiešām ir vēlama?
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Kā pieciem soļiem tikt galā ar aukstumpumpu 4
6 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem 3
6 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” paplašina laboratorisko pakalpojumu pieejamību, atverot vienu no lielākajām filiālēm ārpus Rīgas 4
6. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka”: Jaunajā gadā veselība būs pirmajā vietā! 2
30. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka”: 2% iedzīvotāju ziemā telpas nevēdina vispār – lielākā daļa svaigam gaisam telpās ļauj iekļūt tikai divreiz dienā 4
29. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jodam un briljantzaļajam – nē! 19
27. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Senioriem un farmaceitiem Ziemassvētku priekšvakarā abpusējs dāvināšanas prieks 4
22. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mēness aptieka: 7 ieteikumi pareizai ādas kopšanai ziemā 2
21. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” paralimpiešiem Jaunajā gadā vēl labu veselību un izcilu startu ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidām svētkus gadu mijā
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
“Veselības centru apvienība” vakcinēs pret Covid-19 arī 5-11 gadu vecuma bērnus 18
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Būt svaigā gaisā veselības profilaksei ir populāri 4
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vitamīni un minerālvielas cilvēkiem gados 1
14. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” ieguldījums veselības aprūpes attīstībā atzīmēts ar Ministru kabineta balvu Stellai Lapiņai 6
10. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
ML
Māra Libeka
Veselam
“Esmu izmisumā, jo nesaprotu, kāpēc tā tieku sodīta…” Kļūdainu datu dēļ cilvēki paliek bez valsts apmaksātajām zālēm 65
4 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Sals kož līdz kaulam: apsaldēšanās bieži vien notiek gandrīz nemanāmi 1
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Anna Peipiņa: Mūsu cilvēki ir izturīgi, taču to pilienu, kurus vēl drīkst pilināt cilvēku pacietībai, vairs nav daudz 75
5 dienas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Gatavojieties mainīt maskas! Respiratori gan vēl nav iepirkti, lai piegādātu trūcīgajiem cilvēkiem
6 dienas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
“Materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti!” Gavars stāsta, kā attīstās “Gulbja laboratorija” 9
3 dienas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Atkarīgās sievietes: ASV populāri “mammīšu dzērieni”, pieskatot bērnus, bet Latvijā dāmas ik vakaru izdzer pāris vīna pudeles 43
Nedēļa
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar acetonu nodzēsa mirušo vārdus. Lietuvas katoļu baznīcas uzņēmums atkārtoti pārdevis kremētu cilvēku zārkus 1
3 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Ar skaistām auduma maskām veikalā vairs neielaidīs! Atklāj, kā turpmāk drīkstēs atrasties publiskās vietās
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Holivudas kino zvaigzne Džons Malkovičs kāps uz Dailes teātra skatuves
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvietis norīs un nomaksās.” Diskusija par to, cik ilgi latvieši spēj ciest un panest?
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Uz laiku darba devējam ļaus nodarbināt darbinieku bez obligātās veselības pārbaudes veikšanas
1 stunda
MN
Māris Niklass
Ziņas
Māris Niklass: Kas mūs kā “homo sovieticus” noveda līdz barikādēm?
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
23 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Cik ilgi Latvijā būs derīgs vakcinācijas sertifikāts? Izmaiņas stāsies spēkā jau 15.februārī 81
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Mani biedē, ka šajā robotu, telefonu laikmetā pazūd un izslīd mūsu cilvēcīgās attiecības.” Saruna ar mākslinieci Andu Munkevicu 6
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pagaidām tiksim galā, bet kā būs tālāk?” Rīdzinieks dalās ar pieaugošajiem rēķiniem 19
1 diena
LA
LA
Ziņas
Viktors Runtulis: “Antikovidnieki” ir kā ticība un ticīgu cilvēku tu nepārliecināsi! 113
1 diena
Pannā gatavoti siera plācenīši
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala pārliecināta, ka ārējais skaistums jāsaglabā arī mākslīgi: “Lai justos labi, priecētu apkārtējos un iedvesmotu citus!”
1 diena
Inita Šteinberga
Ziņas
“Nav ko kavēties ar sēšanu, ja vēlas agri pavasarī tikt pie pašu audzētiem zaļumiem!” Uz rosību dārzā mudina garšaugu audzētāja 1
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar acetonu nodzēsa mirušo vārdus. Lietuvas katoļu baznīcas uzņēmums atkārtoti pārdevis kremētu cilvēku zārkus 1
18:07
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts: Senioru vakcinācijas pret Covid-19 tiešās uzrunāšanas rezultātus varētu vērtēt kā zemus
18:00
LE
LETA
Ziņas
Pēc tīšas inficēšanās mirusi čehu mūziķe antivaksere
17:46