Foto – Shutterstock

Gudrības sirds veselībai un sirsnībai ājurvēdas skatījumā 0

Sirdij palīdz garšvielas

Mūsdienu problēma – cilvēks vairāk tiek virzīts dzīvot ar prātu, pametot novārtā labo emociju radīto lauku, kam, līdzīgi kā aurai, vajadzētu aptvert mūsu fizisko veidolu.
Sirds aritmija, stenokardija, sirds reimatisms – tie ir atzīšanās stāsti par neprasmi ieklausīties savā sirdī, emocijās un izjūtās, tā vietā vairāk rīkojoties pēc prāta noteikumiem. Taču prāts un sirds ir cieši saistīti – kā Saule un Mēness. Abi vajadzīgi, tikai katrs savā reizē un sava uzdevuma pildīšanai. Ir cilvēki, kas dzīvo tikai ar sirds apziņu – atvērti, gatavi apskaut pat nedraugu. Racionāls sausiņš, kurš ceļā uz mērķi ne ziedu smaržu jūt, ne līdzcilvēku vajadzības pamana – otra galējība. Abas ved prom no līdzsvara, savukārt sirdij nepieciešama harmonija. Tās nodrošināšanai vērts papūlēties.

Reklāma
Reklāma
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Lasīt citas ziņas

Lasiet arī: 7 garšvielas un augi sirds veselībai no ājūrvēdas.

Saskaņā ar ājurvēdu, garšvielās ir koncentrēta Saules enerģija, to iedarbība ir viegla un ēteriska. Ētera elements ir daudz smalkāks par gaisu – nesataustāms, nesaredzams, gandrīz kā aura, taču spēj tikt cauri jebkādai citai substancei. Tieši tas nodrošina aromterapijas efektu – lai panāktu vajadzīgo, dažreiz pietiek garšvielu tikai pasmaržot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai darītu sirdij labu, jāatceras, ka ne jau no atsevišķiem ēdieniem vai garšvielām tā par katru cenu jāpasargā, to vietā pēc stingra saraksta piedāvājot citus. Galvenais –
jāizvairās no visa, kas dara smagu. No tamasiskiem (veselībai kaitīgiem) ēdieniem. No tamasiska pasaules redzējuma, kad visam centrā ir materiālisms, egoisms, ignorance, arī ieilguši depresīvie stāvokļi.

Ja emocionālā uguns netiek pie teikšanas, jo visu laiku nepieciešama gremošanas uguns rīkošanās, sirds jūtas slikti.

Garšvielas vienlaikus ar gremošanas uguns stiprināšanu skar emocijas – ļauj iedabūt tajās siltumu, atkausē. Mudina likt roku uz sirds – izjūtā, ka tur mājo dvēsele. Nav tā, ka pietiek apēst kādu sildošo garšvielu vai tikai to pasmaržot, lai priecīgi nodvestu: nu gan esmu dvēseliski apskaidrots! Bet, to darot regulāri, gan ķermenis no daudz kā atbrīvojas un kļūst veselāks, gan emocionālā uguns tiek stiprināta. Atziņas, kuru atskāršanai agrāk bija nepieciešami mēneši, tagad izšķiļas aizvien īsākā brīdī. Un dažam,
kuram sirds īpaši tīra, negatīvām emocijām nepiesārņota – prāts nav sirdī un sirds nav prātā –, šī uguns pat var kļūt tik stipra, ka transformācija noris uzreiz.

Kāpēc sirds dažreiz kūleņo, taisa pārsitienus, sāp? Kā lai citādi tā paziņo: hei, neesi tikai prātā, es arī šeit esmu! Sevišķi vajadzīgi šādi atgādinājumi ir pitām, kam izkāpt no pārliekā analītiskuma ir ļoti grūti. Turpretī veseli kaphas jau pēc izskata staro sirsnīgumā un mīlestībā, viņu sirdij tā jāklaigā retāk.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.