Publicitātes foto

Tālruņa aplikācija neredzīgajiem, kas palīdz uzzināt līdzcilvēku emocijas 0

Cilvēkiem ar redzes traucējumiem sarunas laikā nākas paļauties uz intuīciju un dzirdi, lai noteiktu, kā cilvēks jūtas. Lai iepazīstinātu ar mākslīgā intelekta (MI) sniegtajām iespējām, tehnoloģiju uzņēmums Huawei sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību, cilvēkiem ar redzes traucējumiem dāvāja ar emociju atpazīšanas aplikāciju aprīkotos jaunākos Mate 20 Pro flagmaņus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

2018. gada izskaņā tehnoloģiju uzņēmums Huawei prezentēja Facing Emotions aplikāciju, kas, izmantojot MI sniegtās priekšrocības un Mate 20 Pro viedtālruņa jaudu, palīdz vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem “saskatīt emocijas”. Aplikācija, izmantojot telefona aizmugurējo kameru, noskenē sarunu biedra seju un iezīmē personas sejas elementus. Pēc emocijas noteikšanas austiņās tiek atskaņota unikāla skaņa, kas atbilst kādai no septiņām biežāk sastopamajām emocijām – priekam, bēdām, bailēm, dusmām, pārsteigumam, riebumam vai nicinājumam.

Latvijas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centra mūzikas pulciņa pasniedzējs Dmitrijs stāsta, ka visu mūžu nodarbojies ar mūziku – montējis un ierunājis audio reklāmas, kā arī aranžējis dziesmas, tādēļ aplikācijas ideja par emociju atspoguļošanu caur skaņu viņam šķiet ļoti laba. “Mūsu vidū noteikti ir kāds, kam tas atvieglos dzīvi,” par aplikāciju spriež Dmitrijs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan Dmitrijs ir pieradis cilvēku emocijas noteikt pēc balss, jo kā muzikālam cilvēkam viņam ir uztrenēta dzirde, viņš uzskata, ka aplikācija īpaši noderēs kādam, kas ikdienā ar mūziku nenodarbojas un šos cilvēkus ar aplikāciju varēs patīkami pārsteigt.

Latvijas Neredzīgo biedrības biedri tāpat novērojuši, ka aplikācija apkārtējo vidū nepārprotami rada pozitīvas emocijas.

Viņi atklāj, ka, izmantojot aplikāciju, saskārušies ar smaidiem apkārtējo sejās, jo visbiežāk atskaņotā skaņa bijusi tieši “Prieks”. Aplikācijas lietotāja Aija to izmēģinājusi arī ar draugiem un uzskata, ka tas ir labs veids, kā izklaidēties. “Es visu laiku esmu priecīga un cilvēki apkārt arī. Manus draugus aplikācija vairāk uzjautrina, parasti sākas visu mīmiku taisīšana,” atklāj Aija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.