“Tas ir īpatnējs stāvoklis!” Rācenis par asins recekļu simptomiem pēc vakcinācijas un to, cik šādi gadījumi varētu būt Latvijā 131

Kādai kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” skatītājai bija šāds jautājums: Kādi simptomi novērojami tiem, kam radušies asins recekļi pēc vakcinācijas? Uz skatītājas jautājumu atbildēja Kārlis Rācenis, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcas (PSKUS) Karantīnas nodaļas virsārsts.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas
Viņš norādīja, ka tas esot “īpatnējs stāvoklis”. Proti, tas nav tā, ka ir tikai asins recekļi, un tas arī viss.

“Tur ir jābūt arī asins šūnām, kuras nodrošina recei mazā līmenī. Tagad iedomājieties – ir ļoti mazs asins recēšanas šūnu līmenis jeb [zems] trombocītu skaits, un vēl veidojas šie asins recekļi jeb trombozes. Tas ir īpatnējs stāvoklis, kurš tiek novērots šobrīd aptuveni vienā gadījumā uz miljonu,” pastāstīja Rācenis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāds ir šīs parādības biežums jeb izplatības līmenis.

Rācenis skaidroja, ka šādā gadījumā var būt tāda pati simptomātika kā pie akūtām trombozēm.

Parasti galvas smadzenēs tas ir insults. Ja tas ir sirdij, tad tas ir infarkts. Ja tas ir citur, tad tās lielākoties ir stipras sāpes tajā vietā, skaidroja Rācenis.

Un, nokļūstot slimnīcā, mediķi redz šo zemo trombocītu skaitu, kurš iepriekš nav ticis novērots.

Taču ārsts uzsvēra, ka šie gadījumi esot ļoti reti. Veicot aprēķinu, Rācenis sprieda, ka, izvakcinējot pret Covid-19 visus iedzīvotājus Latvijā, uz visu valsti varētu būt, augstākais, divi gadījumi.

“Bet tās ir ļoti, ļoti retas situācijas. Kā es minēju, tad Latvijā mums būtu jābūt šādiem kopumā, ja mēs visus izvakcinētu, diviem gadījumiem,” atzīmēja Rācenis.
Masveida vakcinācijas centrs