FOTO: Ekrānšāviņš no “X”
FOTO: Ekrānšāviņš no “X”
FOTO: Ekrānšāviņš no “X”

Cerības izārstēt vēzi! Nobela prēmijas laureāte, onkoloģe dalās ar saviem panākumiem klīniskajos pētījumos 20

Nobela prēmijas laureāte, onkoloģe Dr. Katrīna Vu, iespējams, ir atklājusi atslēgu vēža ārstēšanai, izmantojot jaunas “personalizētas” vakcīnas, kas ņem indivīda vēža ģenētisko uzbūvi un izmanto to, lai cīnītos pret slimību, raksta “mirror.co.uk”.

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Kāda Ņujorkas onkoloģe, kura stāsta, ka bērnībā sapņojusi par vēža izārstēšanu, iespējams ir uz medicīniska izrāviena sliekšņa, jo viņas “personalizētās pretvēža vakcīnas” ir devušas labus rezultātus.

Dr. Katrīna Vu, kura vada laboratoriju Bostonas Danas-Fārberes vēža institūtā, ir informējusi par jaunu pētījumu, ko viņa un viņas komanda izmanto vēža ārstēšanai. Dr. Vu jaunās pretvēža vakcīnas, kurām ir pievienots “personalizēts” pieskāriens, klīnisko izmēģinājumu laikā ir uzrādījušas vēl neredzētu progresu cīņā pret vēzi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Vu teikto – katrs ar vēzi slimais pacients ir atšķirīgs. Ikvienam vēzim ir atšķirīgs ģenētiskais sastāvs, kas mudināja ņujorkieti un viņas komandu identificēt šīs mutācijas un sagatavot ķermeni cīņai ar tām.

Onkologu komanda teica, ka ķermeni var pārvērst par ieroci pret vēzi, izmantojot ģenētiskos datus un izmantojot tos vakcīnās. Ārstēšana ir daudzsološa, jo agrīnās stadijas izmēģinājumu rezultāti liecina, ka Dr.Vu jaunā metode var palīdzēt izārstēt pat visgrūtāko vēža veidu, tostarp aizkuņģa dziedzera vēzi un pārējās 200 terminālās slimības formas.

Onkoloģe jau ir nopelnījusi Nobela prēmiju par “izšķirošo ieguldījumu” vēža pētniecības jomā.

Doktores Vu stimuls viņas darbam sākās ar apsēstību, ar imūnsistēmu, ko izraisīja kaulu smadzeņu transplantācija, ko viņa vēroja kā medicīnas praktikante. Kad viņa novēroja, kā atjauno asinis un imūnsistēmu, lai izskaustu vēzi, viņas interese par vēža izpēti pieauga.

Jaunā tehnoloģija atstāja lielu iespaidu uz Pārtikas un zāļu pārvaldi, kas sākotnēji pieprasīja, lai vakcīna vispirms tiktu testēta uz dzīvniekiem, kas ir norma. Dr. Vu sacīja: “Šī telpa bija pārpildīta. Tas bija pirmais šāda veida izmēģinājums, un tajā bija cilvēki no daudziem dažādiem birojiem. Mūsu arguments bija: “Tas ir personalizēts, tas, ko mēs darām dzīvniekam, īsti neatbilst cilvēkam — tad kāpēc vispār, iet šo ceļu?” 

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.