Foto – Shutterstock

Vai mūsdienās iespējams bruku izoperēt tā, lai trūce neatkārtotos? 0

“Vai mūsdienās iespējams bruku izoperēt tā, lai trūce neatkārtotos?” JURIS IKŠĶILĒ

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Medicīnas sabiedrības “ARS” ķirurgs Jānis Dūmiņš skaidro: operācijas veids atkarīgs no brukas jeb trūces lieluma un ārsta izvēles. Pacientam ir vieglāk pārciest laparoskopisku operāciju, kad netiek atvērts vēdera dobums, – pēc tās mazāk sāp un īsāku laiku jāievēro saudzējošs režīms, taču šajā gadījumā nepieciešama vispārējā narkoze.

Pēdējā laikā, operējot bruku, vēdera sienu nereti nostiprina ar speciālu sintētiska materiāla sietiņu, kas ķirurģisko iejaukšanos padara pacientam vieglāku, jo muskuļi tiek mazāk iestiepti un netiek saīsināti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas, vai trūce atkārtosies, nav atkarīgs no operācijas metodes. Vēdera siena mēdz plīst un izvelvēties uz āru, ja cilvēkam ir vāji saistaudi, ķirurgam nav izdevies to labi sašūt un slimnieks pēc operācijas neievēro ārsta ieteikto saudzējošo režīmu.

Bruku veicina liela fiziskā slodze, tāpēc smagus priekšmetus ieteicams celt uzmanīgi un pakāpeniski. No šīs vainas grūti izvairīties pēc smagas vēdera dobuma operācijas, ja brūce ir slikti dzijusi.

Vēl ārsts atgādina, ka lielu trūci ir grūti operēt, tāpēc pie ķirurga vajadzētu vērsties laikus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.