Foto – Shutterstock

Cik bīstami ir turēt urīnu? 0

Ārsti iesaka iespēju robežās vienmēr paklausīt ķermeņa signāliem, jo nekad nevar zināt, vai urīnizvadkanālā nav jau nonākušas baktērijas, kas var izraisīt infekciju.

Taču veselam cilvēkam dažas reizes nedēļā uz pāris stundām aizturēt urīnu parasti nav kaitīgi. Problēmas rodas, ja šī uzvedība kļūst par ieradumu – nedēļu vai mēnešu garumā. Tas rada papildu slodzi gan urīnpūslim, gan nierēm.

Ir cilvēki, kuriem aizturēt urīnu var būt īpaši riskanti – viņiem jābūt vēl uzmanīgākiem.

Piemēram, gados vecāki cilvēki var sliktāk cīnīties ar infekcijām un bieži cieš no urīnceļu sašaurinājuma vai prostatas palielināšanās. Tāpat piesardzīgiem jābūt cilvēkiem ar nervu sistēmas traucējumiem, nieru slimībām vai grūtniecēm, kurām dzemdes spiediens uz urīnpūsli var apgrūtināt urīna izvadīšanu.

Tāpat lielāks risks ir smēķētājiem vai cilvēkiem, kas strādā ar toksiskām vielām (piemēram, benzīnu), jo viņiem ir paaugstināts risks saslimt ar urīnpūšļa vēzi – bieža urinēšana var palīdzēt šos toksīnus izvadīt.

Ja aizturi urīnu tāpēc, ka tev liekas, ka pārāk bieži jādodas uz tualeti, tas var liecināt par pārmērīgi aktīva urīnpūšļa sindromu, cukura diabētu vai infekciju. Šādā gadījumā jāapmeklē urologs, kas palīdzēs noteikt iemeslu un izstrādāt urīnpūšļa treniņa plānu.

Ja nepatīk publiskās tualetes, “es saprotu,” raksta Brambats. “Bet labāk ir aiziet, kad ķermenis prasa, nekā ciest. Līdzi var nēsāt dezinfekcijas salvetes vai vienreizlietojamu poda pārklāju. Tavs urīnpūslis un nākotnes ‘tu’ būs pateicīgi!”

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.