Foto – Shutterstock

Ar adatām glābt no insulta?! Ko par to saka neiroloģe un akupunktūras ārste? 0

“Internetā klejo pamācība, kā izglābt dzīvību cilvēkam, ko piemeklējis insults. Arī manu ģimeni skārusi šī slimība, tāpēc vērīgi lasīju ieteikumus, bet drīz vien sāku šaubīties – vai tiešām tos var ņemt vērā?! Lūk, īss ieskats padomos, ko turklāt ieteikts pārsūtīt draugiem un paziņām.

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

“Šī ir tradicionālā ķīniešu metode, kas sevi pierādījusi vairāku gadsimtu garumā. Ķīniešu eksperti apgalvo, ka tā ir efektīva 100% gadījumu.

* Lai izglābtu dzīvību insulta slimniekam, iedur visu 10 pirkstu galos, tieši zem naga. Ja nav asiņu, pirkstu stiprāk saspied, lai tās sāktu tecēt. Kad visi 10 pirksti asiņo, pamanīsi, ka insulta slimnieks pamazām atgūst samaņu. Izmanto medicīnisko adatu. Ja tādas nav, der arī parastā adata, ko pirms tam sterilizē, paturi virs uguns liesmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Ja cietušajam ir saviebta mute, jāmasē viņa ausis, līdz tās paliek sarkanas, jo tādā veidā uzlabosies asinsplūsma. Pēc tam iedur ausu ļipiņās, līdz iztek divas asinslāses.

* Kad sākas insults, kapilāri smadzenēs pakāpeniski sāk plīst. Saglabājiet mieru! Vienalga, kur cietušais atrodas, nepārvietojiet viņu. Pretējā gadījumā, ja cilvēks tiktu vests uz slimnīcu ar ātro palīdzību steigā, kratot, braucienā kapilāri smadzenēs pārsprāgtu.”

Vai šāda metode patiešām ir laba un derīga?”

Atbildi vaicājām neiroloģei, kura specializējusies insulta ārstēšanā, kā arī ķīniešu medicīnas speciālistei.

“Nevaru iedomāties, ka psihiski vesels cilvēks varētu nopietni uztvert tik neticamus murgus!” komentē neiroloģe, Latvijas Insulta biedrības vadītāja Evija Miglāne. Tāda rīcība insulta gadījumā tiešām kādam var maksāt dzīvību, jo slimnieks laikus nenokļūs slimnīcā. Katru minūti iet bojā miljoniem nervu šūnu, tāpēc jebkura kavēšanās kaitē cietušajam. Arī insulta simptomu apraksts ir kļūdains – samaņas zudums nav raksturīgs insulta simptoms. Jebkuram, kurš izlasa kaut vai populārzinātnisku aprakstu par insultu, kļūst skaidrs, ka ne vienmēr asinsvadi plīst, vairāk nekā divas trešdaļas insultu rodas tieši asinsvada nosprostojuma, nevis plīsuma dēļ.

Durstot ar adatām, varēsim palīdzēt atgūties, iespējams, cilvēkam ar histērijas lēkmi, bet tas var tikai kaitēt insulta, kā arī jebkuras nopietnas slimības gadījumā, kura sākas ar samaņas zudumu.

“Pirms vairāk nekā simt gadiem trieku, tas ir, insultu, ieteica ārstēt ar terpentīna klizmu. Varbūt arī šim ieteikumam būtu sekotāji?!” ironiski vaicā ārste.

Reklāma
Reklāma

Ko par šādiem ieteikumiem saka ķīniešu medicīnas pārzinātāja, akupunktūras ārste Inese Kokare? “Ar nožēlu jālasa šādi nekompententu speciālistu apgalvojumi! Tie mulsina cilvēkus un rada potenciālu dzīvības apdraudējumu pacientiem. Jā, Ķīnas tradicionālajā medicīnā ir zināmas metodikas draudoša insulta gadījumā, tomēr konsultācijā minētā informācija ir maldinoša! Insults ir nopietna slimība, tā jāārstē adekvāti un atbilstīgi ārstēšanas vadlīnijām,” uzsver Inese Kokare.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.