Foto: Freepik

Nespēja dzīvot šodienai, pastāvīga gaidīšana pēc “labākiem laikiem” 0

Cilvēki, kuri cieš no “nabaga sindroma”, bieži vien pārliek savu dzīvi uz vēlāku laiku. Viņi saka sev: “Es pirkšu jaunas drēbes, kad man būs vairāk naudas”, vai “Es ceļošu, kad būs labāks laiks”. Tas var novest pie tā, ka cilvēks uzkrāj finanšu resursus, bet nekad tos neizmanto savām vēlmēm un sapņiem, baidoties no nevajadzīgiem tēriņiem.

Vainas sajūta par iztērēto naudu

Ja jums ir vainas sajūta, kad tērējat naudu savām vajadzībām, piemēram, atpūtai, jaunām drēbēm vai izglītībai, tas norāda uz “nabaga sindromu”. Jūs varat uzskatīt, ka šie tēriņi ir tikai lieka naudas izšķiešana. Taču ir svarīgi atcerēties, ka jūsu labsajūta ir svarīga, un pat nelielie prieki, kurus gūstat tērējot līdzekļus var uzlabot dzīves kvalitāti.

Pārliecība, ka nauda tiek iegūta tikai smagi strādājot

Ja jūs uzskatāt, ka nauda ir jānopelna tikai ar smagu darbu un domājat, ka viegli iegūtā nauda ir “krāpšana”, tad tas norāda uz ieradumu domāt par naudu kā kaut ko, ko var iegūt tikai ar ciešanām. Ja kaut kas sanāk viegli, jūs to uzskatāt par nepieņemamu situāciju. Šī pārliecība var novest pie tā, ka jūs neredzat iespējas, kas varētu palīdzēt jums iegūt vairāk naudas bez pārlieku lielām pūlēm, piemēram, veicot kādus mazus, bet noderīgus darbus.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.