Apsara Publicitātes foto

Aptauja: Latvijā 45% cilvēku dienā izdzer pat līdz 6 tasēm tējas 2

Tēja vēl aizvien ir otrs populārākais dzēriens pasaulē aiz ūdens. Ik dienu ceturtā daļa britu izdzer piecas, vai pat vairāk tējas tasītes dienā. Izrādās, ka latvieši no izslavētajiem tējas cienītājiem sevišķi neatpaliek. Gandrīz puse (45%) latviešu atzīst, ka tēja ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, un dienas laikā izdzer 3-6 tējas tases, liecina tējas ražotnes “Apsara” veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

52% aptaujāto katru dienu izdzer 1-2 tasītes tējas. Vairāk kā trešdaļa iedzīvotāju tēju dzer visas darba dienas garumā. Savukārt 30% aptaujāto labprātāk tēju nesteidzīgi malko pēcpusdienā. Izrādās, vairums darba vietu ir parūpējušās, lai darbiniekiem būtu iespēja baudīt tēju arī darba laikā. 80% aptaujāto darba vietās ir pieejama tējkanna un 94% respondentu tējkanna kā tējas ceremonijas nezūdoša sastāvdaļa atrodama arī mājās.

Apsara Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Būtiski uzsvērt, ka tējas kvalitāti iespaido arī tas, cik bieži ūdens vārīts. Lai gan vairums aptaujāto jeb 67%, vārot ūdeni tējai, “veco” ūdeni no trauka izlej, teju 23% respondentu atzīst, ka ūdeni vāra atkārtoti. “Svaiga ūdens lietošana saistās ar Āzijas higiēnu ēdienu gatavošanā. Ūdens var būt jau vārīts, tas nav pats lielākais mīnuss, tomēr svaigs ūdens un tā sastāvs, kamēr tas nav uzvārīts, ir pirmatnējs un pats labākais. Ūdeni vāroties, tas maina savu sastāva unikālo raksturu, otrreiz uzvārīts, tas pēc būtības ir smagnējs, kā otrreiz sildīts ēdiens. Tāpēc, kvalitātes  uzlabošanas nolūkos, rekomendē ņemt svaigu ūdeni,” skaidro “Apsara” tējas meistars Andris Purviņš.

Neatkarīgi no tā, kāds ūdens izmantots tējas pagatavošanai, 89% tējas cienītāju ir pārliecināti, ka tēja uzlabo veselību. 45% aptaujāto tējai pievieno cukuru, bet18% izvēlas tēju saldināt ar medu. Tējas meistars gan uzsver, ka tējas saldināšana ir Eiropas tradīcija. “Cukurs visas garšas padara vienādas, turklāt pārlieku lielās devās nav veselīgs. Tējas saldināšana ir mūsu kaprīze – Āzijā neviens tā nedara, tur pastāv uzskats, ka tēja dzerama tāda, kādu to radījis meistars,” skaidro tējas meistars Andris Purviņš.

Aptaujas dati liecina, ka galvenokārt tēja tiek izvēlēta pēc garšas (52%), neliela daļa tējas baudītāju (13%) kā svarīgu kritēriju min tējas ražotāja zīmolu. Savukārt iecienītāko tēju tops paliek nemainīgi piesātināts dažādām tējām. Gaumes lieta, bet starp populārākajām tējām minētas zaļā (26%), augļu (24%), ziedu/zāļu (23%), tur pat melnā tēja (17%), bet 8% aptaujāto nav būtiski kāda- ka tik tēja, tomēr labāka nekā kafija!

Aptauju veica tējas ražotājs “Apsara” ar mērķi izzināt Latvijas iedzīvotāju tējas dzeršanas ieradumus. Aptaujā, kas tika veikta interneta vidē, piedalījās 361 respondents no visas Latvijas