Medicīnas personāls “Gaiļezerā” ārstē Covid-19 pacientus
Medicīnas personāls “Gaiļezerā” ārstē Covid-19 pacientus
Foto: Edijs Pālens/LETA

Cik smagas sekas veselībai nodara Covid-19? 65

Lai saņemtu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas ļautu brīvāk dzīvot un lielai daļai ir noteicošs arī darba vietas saglabāšanā, daudzi cilvēki ir drīzāk gatavi slimību pārslimot, nekā vakcinēties, pat nepadomājot, kādas sekas tas var atstāt uz veselību.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē
Lasīt citas ziņas

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas ārsts Eduards Boļšakovs TV24 raidījumā “Dr. Apinis” vērš uzmanību, ka tieši kovid pacienti šobrīd ir vissmagākie.

“Viņam ir bojātas gan plaušas, gan sirds, gan nieres, gan asinsvadi… Tā ventilācija, par ko mēs runājam, ir tikai viena no daļām, tā redzamā daļa, bet tas, ka cilvēkam cieš viss organisms un praktiski tas ir multiorgānu bojājums – tas ir tas galvenais.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Slimības gaita visiem pacientiem pārsvarā ir vienāda – pakāpeniski paliek arvien sliktāk, līdz cilvēks ir jāpievieno plaušu ventilācijas aparātam.

Ārsts stāsta, ka tad, kad ir patiešam smagi plaušu bojājumi un ir jāmēģina noturēt skābekļa saturācija jeb skābeklis asinīs, tiek izmantoti ļoti augsti ventilācijas režīmi, par kādiem iepriekš pat nevarēja iedomāties.

Viņš arī vēlreiz atgādina un uzsver, ka tā ir ļoti smaga infekcija un arī bojājumi ir ļoti smagi:

“Cilvēki, ja izdzīvo, paliek par invalīdiem. Un tas izdzīvošanas ceļš ir ļoti garš.”

Tieši tāpēc šobrīd slimnīcām iet tik smagi, jo visi kovid pacienti ir ilgstoši, salīdzinot ar to, ka agrāk cilvēki nodaļā tik ilgi neuzturējās.

“Šogad, atšķirībā no pagājušās sezonas, “delta” ir daudz smagāka – sarežģījumi attīstās jau 5-7 dienā,” norāda Boļšakovs.

Tāpat darbs ar šādiem pacientiem ir arī fiziski smags, jo ilgstoši ventilējamie slimnieki ir reizi 4-6 stundās jāgriež uz vienu vai otru sānu, vai vēderu, piebilstot to, ka lielākā daļa šo pacientu sver vairāk nekā 100 kg. Tajā pašā laikā nevar izslēgt arī psihoemocionālo faktoru, kas rodas, pavadot ar pacientu tik ilgu laiku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.