FOTO – Matīss Markovskis

Dziedniece Lūcija Platenberga slavē ceļmallapu – māti izcēla no gultas! Jūnija dārgumi 0

“Dabā ir ļoti daudz augu, es visus augstu vērtēju, jo katram ir sava misija šajā pasaulē. Tomēr ar visiem nedraudzējos, esmu izvēlējusies tikai stiprākos,” stāsta dziedniece un augu pazinēja Lūcija Platenberga. Jau 35 gadus dziedinot cilvēkus, viņa ņem talkā augus. Tie, kuri skolojas profesionālās dziedniecības akadēmijā Akvilona, uzteic viņas interesantās lekcijas par augiem.

Reklāma
Reklāma

Dabas antibiotika

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Lasīt citas ziņas

Augu spēku Lūcija pirmoreiz sajuta, pirms daudziem gadiem dziedinot smagi slimo mammu. Viņa sirga ar leikēmiju, ārsti vairs nedeva nekādas cerības. Lūcija izņēma mammu no slimnīcas un aizveda uz laukiem.

“Nesapratu, ko darīt, kā palīdzēt. Piepeši it kā kāda balss man teica: ej laukā, saplūc ceļmallapas, samal tās un izspied sulu. Abi ar tēvu izgājām pagalmā un pārsteigti skatījāmies – pagalms pilns ar ceļmallapām! Spiedu sulu, ar karoti lēju to mammai mutē. Vēl devu strutenes un homeopātijas aptiekā pirkto preparātu. Desmitajā dienā mamma piecēlās no gultas un prasīja ēst, viņa bija atveseļojusies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ceļmallapa ir viena no spēcīgākajām dabas antibiotikām, bet cilvēki to bradā kājām. Jāsāk cienīt!”

Jūnija dārgumi

* Jūnijs ir visbagātīgākais gada mēnesis, daba piedāvā krāšņu augu buķeti. Noteikti savāc ziemai stipro trijnieku: balto panātri, raspodiņus un kliņģerīšu ziedus.

* Tēju var gatavot no svaigiem augiem. Piemēram, no virzas gatavota tēja labi palīdz karstā laikā. Kārtīga sauja zaļumu un litrs verdoša ūdens. Notur 10 minūtes un nokāš.
“Daudzi saka – es turu ilgāk, lai labāk ievelkas. Dzīves gudrība vēsta citādi: mīkstie augi – nātres, kliņģerītes ziedi, ceļmallapas – jānotur tikai 10 minūtes, tad nokāš un dzer. Cietāki augi – vībotnes, pelašķi, asinszāles – jānotur 15 minūtes. Kas notiek, ja atstāj ilgāk? Vērtīgo labumu, ko augs atdevis ūdenim, tas paņem, savāc atpakaļ,” uzsver augu pazinēja.

Svarīgi! Lietojot augu līdzekļus, vienmēr jājūt, ja organisms saka – stop, pietiek, vairs negribu! Šai ķermeņa norādītajai robežai nedrīksti kāpt pāri!

Visus dziednieces ieteikumus lasiet žurnāla “36,6 °C” jūnija numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.