Publicitātes foto

Kas patiesībā kontrolē miegu? 0

“Profesora Skrides Sirds klīnika” neiroloģe Dr. Sintija Strautmane skaidro, ka cilvēka miega un nomoda ritmu regulē daudzi dažādi procesi, no kuriem viens ir iekšējais pulkstenis. Tas nosaka ķermeņa temperatūru, vielmaiņu un hormonu darbību, bet galvenais iekšējais pulkstenis, kas atbild par diennakts ritma regulāciju, atrodas galvas smadzenēs, hipotalāmā.

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē šo ritmu, ir gaisma un tumsa – gaisma traucē melatonīna izdali, savukārt diennakts tumšajā laikā tā ražošana palielinās.”Euroaptieka” klīniskā farmaceite piebilst, ka melatonīns ir hormons, ko ražo smadzenēs esošais čiekurveida dziedzeris, tas palīdz ķermenim saprast, ka pienācis laiks miegam.

Tas ir būtisks kvalitatīvam miegam, jo veicina miegainību un palīdz organismam pāriet nakts režīmā. Vidēji cilvēka iekšējais diennakts ritms ilgst apmēram 24 stundas un 9 minūtes, turpina neiroloģe.

Ja cilvēks neguļ saskaņā ar organisma dabisko ritmu, tas var ietekmēt gan fizisko, gan garīgo veselību – samazinās darbaspējas, pasliktinās kognitīvās funkcijas, parādās garastāvokļa svārstības, trauksme, depresijas simptomi, kā arī tie var būt riski kardiovaskulārām un cerebrovaskulārām slimībām.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.